„Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata” z udziałem Natalii Kukulskiej. Letnia ramówka RMF Classic

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W RMF Classic jak co roku rusza „Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Tyle słońca w całym mieście” i swoim udziałem uświetni ją Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska jest artystką, która sama pisze teksty i współtworzy muzykę. Wykonała w swojej karierze kilka filmowych piosenek, m.in. do popularnych komedii „Och, Karol 2” i „Zakochani” oraz do bajek: „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki” i „Magiczna zima Muminków”. W te wakacje wokalistka będzie zachęcać słuchaczy do głosowania na filmowe przeboje, które najmocniej kojarzą się z latem, słońcem i egzotyką. „Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata” ruszy 1 lipca. Wielki finał odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend, a wśród głosujących zostaną wtedy rozlosowane nagrody.

Letnia ramówka od 28 czerwca

Dziennikarze RMF Classic przygotowali dla słuchaczy szereg audycji na wakacyjne dni. Pisarz, piosenkarz i artysta kabaretowy Artur Andrus będzie bawił słuchaczy w cyklu satyrycznych felietonów. Pod hasłem „Informator turystyczny dla tych, którzy są gdzie indziej” stworzy przewrotny i jedyny w swoim rodzaju wakacyjny przewodnik. Natomiast w konkursie „Państwa. Miasta. Rzeki” przez fascynujące zagadki geograficzne będzie można poznawać Polskę i świat.

Codzienne popołudniowe pasmo „Mapa lata” stanie się wakacyjnym magazynem kulturalnym z informacjami o koncertach, spektaklach, wystawach i pokazach. Będą relacje z najważniejszych festiwali muzycznych i filmowych oraz rekomendacje na co iść do kina i co przeczytać. Program ma służyć jako narzędzie wsparcia dla instytucji kultury, które otwierają się po pandemii.

Wieczorne pasmo „Happy Hour” to z kolei specjalny muzyczny program dedykowany słuchaczom, którzy w danym dniu obchodzą swoje święto. Dedykacje, imiennik i ciekawostki związane z danym dniem dopełni Najpiękniejsza Muzyka Filmowa na Lato. Wraca „Prognoza Astronomiczna”, z której słuchacze dowiedzą się, co można będzie nocą zobaczyć na niebie.

W weekendy RMF Classic stawia na szeroko rozumianą naturę i ekologię („Zielona niedziela”, 14-18). Sporo miejsca poświęcone będzie także promocji polskich atrakcji turystycznych („Wakacyjny Atlas Polski”, niedziele 10-14). Przebojowo zapowiada się również sobotni wieczór pod hasłem „Sobota z Dreszczykiem”. Pasmo poświęcone będzie kryminałom. Będą opowieści o ich twórcach, ekranizacjach i czarnych charakterach.

Logo RMF Classic

RMF Classic

Stacja ponadregionalna nadająca m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Prezentuje muzykę poważną, filmową i piosenki poetyckie. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w nocy z 26 na 27 października, kiedy zamilkł nadajnik lokalnej stacji Opera FM - poprzednika RMF Classic, emitującego wyłącznie arcydzieła mistrzów opery.