Polsat Box Go pokaże wybrane mecze Ligi Mistrzów w 4K

  • Internet
  • Telewizja
  • Polsat Box
  • Serwisy wideo
Autor: mtom

Od wtorku, 28 września serwis Polsat Box Go pokaże wybrane transmisje spotkań Ligi Mistrzów UEFA w jakości 4K. Specjalny streaming będzie dostępny na platformach Android TV, Apple TV i wybranych Smart TV.

Pierwszym meczem nadawanym w podwyższonej rozdzielczości będzie starcie Paris Saint-Germain z Manchester City w meczu drugiej kolejki fazy grupowej. Spotkanie będzie dostępne dla posiadaczy pakietu Polsat Box Go Sport bez dodatkowych opłat. Do poprawnego oglądania tej transmisji będzie wymagane łącze internetowe o prędkości minimum 25Mb/s. Niezbędne będzie również urządzenie obsługujące natywną rozdzielczość 4K Ultra HD. W przypadku jeżeli aplikacja wykryje, że nasze urządzenie spełnia wymagane kryteria, odnośnik do przekazu na żywo pojawi się w zakładce „Liga Mistrzów” na głównej stronie aplikacji Polsat Box Go.

Pozostałe mecze tej kolejki Ligi Mistrzów w jakości Super HD będzie można obejrzeć na kanałach linearnych Polsat Sport Premium oraz w internecie, np. w usłudze Polsat Box Go oraz m.in. na platformach konkurencyjnych operatorów takich jak Canal+ Online lub UPC TV Go posiadając odpowiedni pakiet.

fot. Polsat/MTOM

Polsat pokazuje wybrane mecze w jakości 4K od 2019. Pierwsza taka realizacja transmisji miała miejsce 12 lutego tego samego roku w aplikacji Ipla.

Liga Mistrzów na sportowych antenach Polsatu, Liga Europy w Viaplay

Polsat w marcu br. poinformował, że nabył prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony, w latach 2021-2024, Ligi Mistrzów UEFA. Natomiast rozgrywki Ligi Europy UEFA i UEFA Europa Conference League będzie można oglądać na platformie internetowej Viaplay.