Polsat News od poniedziałku w nowej oprawie graficznej

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
Autor: mtom

Od poniedziałku, 30 sierpnia br. Polsat News zadebiutuje z nowym logo i oprawą graficzną – ustaliła redakcja omediach.info.

Polsat News zmieni swoje dotychczasowe barwy szaro-pomarańczowe na morsko-granatowy. Zmianie ulegną czołówki pasm informacyjnych, grafika ekranowa oraz muzyczny motyw przewodni stacji. To pierwsza tak duża zmiana od czasu powstania stacji, czyli od czerwca 2008 roku.

Fot. Polsat

Pierwsze modyfikacje oprawy nastąpiły w listopadzie 2014 roku, kiedy zrezygnowano z tradycyjnej formy czołówek serwisów informacyjnych zaprojektowanych przez Luxlotusliner na rzecz animowanych pasów nachodzących na obraz ze studia.

Zmianie nie ulegnie natomiast logo „Wydarzeń”, głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polsat. Do jego stylistyki nawiązuje również nowo powstały kanał, który zastąpi Superstację – Wydarzenia 24. Twarzami stacji będą m.in. Agata Wojtkowiak oraz Łukasz Dubaniewicz.

Rebranding kanałów Polsatu

Wkrótce zmienią się również pozostałe logotypy i oprawy kanałów Telewizji Polsat. Nowa koncepcja została oparta na animacji promieni słońca. Każdy znak oparty jest na jednym konkretnym wzorcu, który wyróżnia się dedykowanym kodem kolorystycznym uzależnionym od tematyki kanału tematycznego. Nowe oprawy zostały przygotowane przez agencję kreatywną Luxlotusliner. Zmianie ulegną również logotypy Plusa i Cyfrowego Polsatu (który został zastąpiony przez markę Polsat Box).