Polsat pokaże „Wotum nieufności” na podstawie książki Remigiusza Mroza

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mab

Już 27 lutego w Polsacie wystartuje wiosenna ramówka. Tego dnia widzowie zobaczą pierwszy odcinek serialu na podstawie książki Remigiusza Mroza – „Wotum nieufności”.

Produkcja ukazuje bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. W walce o władzę nie ma żadnych reguł, liczy się tylko zwycięstwo. Po rezygnacji prezydenta RP, Marszałek Sejmu Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska) ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) – wschodząca gwiazda prawicy.

Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski. W obsadzie znaleźli się również m.in. Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz, Cezary Łukaszewicz oraz Piotr Głowacki. Producentem „Wotum nieufności” jest PCP Films.

Wotum nieufności - Piotr Cyrwus
fot. Polsat Box Go / Anna Włoch / Grzegorz Press

„Wotum nieufności” w poniedziałki o godzinie 21:00 w Polsacie. Wszystkie odcinki serialu są dostępne w Polsat Box Go.