Wybory w mediach

„Polska i świat” w ramówce Telewizji WP

  • Telewizja
Autor: rafs

Telewizja WP retransmituje program informacyjny TVN24.

Ogólnodostępna stacja emituje z opóźnieniem program „Polska i świat”. Jest to codzienne podsumowanie wydarzeń dnia. TVN24 nadaje magazyn od poniedziałku do piątku o godzinie 21:00. Od poniedziałku, 2 października ok. godziny 22:00 program jest także retransmitowany na antenie darmowej, naziemnej Telewizji WP z dopiskiem „premiera”.

W rozmowie z portalem omediach.info, Grupa WP nie potwierdza, czy emisja będzie trwała do końca kampanii wyborczej, tj. do piątku, 13 października, czy będzie kontynuowana także po wyborach.

fot. Telewizja WP/własne

Programy informacyjne w Telewizji WP

Telewizja WP nadaje swoje programy informacyjne „WP News” o 11:50 i 16:50. Kiedyś stacja emitowała program #dziejesię, który prowadził Maciej Orłoś.

Z publicystyki na antenie jest retransmitowany program „Tłit”, który jest codziennie nadawany na Stronie Głównej WP o godzinie 7:45 od poniedziałku do piątku. Program prowadzą dziennikarze Wirtualnej Polski m.in. Patryk Michalski i Michał Wróblewski.

„Czarno na białym” z TVN24 także w otwartym TVN7

Program „Czarno na białym” można oglądać na antenie TVN7. To zbiór reportaży dziennikarzy TVN24. Stacja przez dwa ostatnie tygodnie kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu będzie je nadawała od poniedziałku do piątku o 17:55. W związku z tym, z ramówki „Siódemki” zostały usunięte seriale paradokumentalne.