Polska organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców ogłosili, że gospodarzem 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci będzie Polska. Będzie to debiut Polski w roli gospodarza tego konkursu.

Zwyciężczynią 16. edycji Eurowizji Junior była 13-letnia reprezentantka Polski Roksana Węgiel. Podczas konkursu w Mińsku zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want To Be”W przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych gospodarzem kolejnej edycji Eurowizji Junior nie zawsze jest kraj, który wygrał konkurs.

Polska aplikacja do organizacji konkursu Eurowizji Junior w 2019 roku została oceniona najwyżej przez komisję EBU.

Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia! – powiedział Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych.

 

Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli – poinformował Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej.

W Mińsk Arena podczas 16. edycji Eurowizji Junior wystąpili przedstawiciele 20 państw. Była to dotychczas najwyższa liczba uczestników konkursu.