Polskie Radio

Polskie Radio planuje uruchomić stację PR HIT

mab

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczęła konsultację zmian Karty Powinności Polskiego Radia. Nadawca chciałby wpisać do dokumentu nową stację radiową – PR HIT.

Polskie Radio Hit miałoby ruszyć 1 stycznia 2023 roku. Będzie to muzyczna antena publicznego nadawcy. Na playliście mają znaleźć się „klasyczne przeboje muzyki rozrywkowej”. Oprócz piosenek, stacja ma emitować również audycje o charakterze informacyjnym, publicystycznym i edukacyjnym.

PR HIT zastąpiło, w porównaniu z pierwotną wersją Karty Powinności, Radio Literatura. Stacja o tej samej nazwie była dostępna w 2018 roku w DAB+ i na stronie polskieradio.pl. Było to specjalne przedsięwzięcie z okazji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Art Zone Events (@artzoneevents)

Zmiany w radiowej Trójce

W projekcie Karty Powinności Polskiego Radia zmodyfikowano również udziały wybranych rodzajów audycji. Nadawca chce ograniczyć ilość publicystyki w radiowej Trójce – z 1670 do 794 godzin. Zmniejszyć ma się też udział audycji słownych – z 40% do 27%.

Natomiast w Polskim Radiu Kierowców, publiczny nadawca chce zmniejszyć udziały audycji informacyjnych, publicystycznych i edukacyjnych na korzyść rozrywki. Drobne modyfikacje udziałów dotyczą również Polskiego Radia dla Zagranicy.

Uwagi do projektu zmiany Karty można zgłaszać do 3 maja. Szczegóły dostępne są na stronie KRRiT.