Polskie Radio zorganizuje koncert „To, co najpiękniejsze – Pamięci Krzysztofa Krawczyka”

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Polskie Radio zaprasza na muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonają utwory Krzysztofa Krawczyka. Nie zabraknie wspomnień o artyście, a także archiwalnych nagrań. Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca w studiu im. Witolda Lutosławskiego.

Koncert „To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka” otworzy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagra najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Będą to między innymi „Parostatek”, „Byle było tak”, czy „Rysunek na szkle”.

W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomną kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak „Trudno tak”, „Chciałem być”, czy „Za tobą pójdę jak na bal”. Wystąpią Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut.

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominać będą: wieloletnia dziennikarka Programu I Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński – kompozytor muzyki filmowej, autor wielu przebojów, szef Studia Rytm w Programie I w latach 60-tych oraz Wojciech Trzciński – kompozytor, aranżer, autor wielu hitów artysty, m.in.: „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Byle było tak”, „Jak minął dzień”. Pojawi się także głos Krzysztofa Krawczyka z archiwalnych wywiadów Polskiego Radia.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze”, pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

Transmisja koncertu w niedzielę, 20 czerwca po godzinie 20:00 na antenie Programu I Polskiego Radia. Retransmisja pierwszej części 21 czerwca o godzinie 13:00 w radiowej Dwójce.