Polskie rundy Grand Prix na żużlu w TTV, zagraniczne w Playerze

rafs

Discovery Sports Events przedstawiło plany na sezon Grand Prix na żużlu. Od tego sezonu jest promotorem tych rozgrywek.

Podczas konferencji ogłoszono, że 4 rundy Grand Prix, które są rozgrywane w Polsce zostaną pokazane w ogólnodostępnym kanale TTV. Wszystkie rundy, włącznie z tymi nadawanymi w TTV będą w ramach pakietu Eurosportu w Playerze (15 zł/miesięcznie). Tylko w tej usłudze nadawca chce pokazać wydarzenie Speedway of Nations, czyli mistrzostwa par, podobnie jak zagraniczne rundy mistrzostw świata. Rozgrywki SGP2 i SGP3, czyli mistrzostw do lat 21 i do lat 16 pokażą także kanały linearne Eurosportu.  W nich również będzie można zobaczyć 40-minutowe skróty rund indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Informacje o nich pojawią się także na antenach TVN, TVN24 i TVN Turbo.

Od teraz kibice żużla będą mogli oglądać najbardziej elitarne rozgrywki w swojej ukochanej dyscyplinie, gdzie chcą i kiedy chcą, na ekranie telewizora, komputera, tabletu czy smartfona. Wszystkie polskie rundy transmitowane będą w ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale naziemnym TTV, a całość cyklu w Eurosporcie w Playerze. Pokażemy tam absolutnie wszystkie wyścigi SGP, również te z niższych kategorii wiekowych, a także dodatkowe streamy, w tym ujęcia z padoku i wiele więcej. Żużel staje się jednym z filarów niezrównanej oferty Eurosportu w Playerze, obejmującej między innymi wielkoszlemowy tenis, kolarstwo, snookera, sporty zimowe, europejskie puchary w piłce ręcznej, sporty motorowe, a także wspinaczkę sportową, w której czołowe miejsca zajmują Polacy. Wraz z Discovery Sports Events chcemy jeszcze mocniej wypromować żużel i dotrzeć do nowych odbiorców, dlatego planujemy również relacje i raporty na innych kanałach i platformach TVN Grupa Discovery, w tym w TVN, TVN24, TVN Turbo i Eurosporciepodkreśliła Dorota Żurkowska, Członek Zarządu TVN Grupa Discovery.

Oprawa transmisji Speedway Grand Prix

Transmisje indywidualnych mistrzostw świata na żużlu będą obudowane studiami, w których widzowie będą mieli okazję zgłębić tajniki żużla, poznać opinie i analizy ekspertów. Będą także mogli obejrzeć materiały z padoku i rozmowy z żużlowcami. Podczas Grand Prix na stadionie pracować będą komentatorzy oraz reporterzy. Dzięki temu kibice żużla będą na bieżąco otrzymywać najświeższe informacje z toru.

Polska ma bardzo bogate i pełne sukcesów żużlowe tradycje oraz jednych z najbardziej oddanych fanów na świecie. W Discovery Sports Events chcemy, aby najważniejsze rozgrywki żużlowe świata docierały do większej liczby widzów niż kiedykolwiek wcześniej. Partnerstwo z TTV to wyraz tych ambicji i możliwość pokazania żużla nieosiągalnej wcześniej widowni, a także zwiększenia zaangażowania fanów. Cieszę się, że będziemy współpracować z TTV, a Polscy widzowie będą mogli cieszyć się transmisjami z lokalnych rund SGP w ogólnodostępnym kanale. Nie mogę się doczekać nowego sezonu i niesamowitych wyścigów w Polscedodał François Ribeiro, Head of Discovery Sports Events.

O cyklu Speedway Grand Prix w 2022 roku

W 2022 roku w ramach cyklu Speedway Grand Prix odbędzie się 11 rund. Początek sezonu zaplanowany jest na torze w chorwackim Gorican 30 kwietnia, a koniec 5 listopada podczas Grand Prix Oceanii, którego lokalizacja będzie podana później. Rundy w Polsce odbędą się 14 maja (Warszawa), 25 czerwca (Gorzów Wielkopolski), 27 sierpnia (Wrocław) i 1 października (Toruń).  Oprócz Gorican i Oceanii, zagraniczne rundy odbędą się 28 maja (Praga), 4 czerwca (Teterow), 13 sierpnia (Cardiff), 10 września (Vojens), 17 września (Malilla). Obrońcą tytułu ma być rosjanin Artiom Łaguta. Wciąż jednak nie jest pewne, pod jaką licencją będzie startował i czy w ogóle będzie uczestniczył w cyklu.