Popołudniowe „Wydarzenia” ze studia „Wydarzeń 24”. Zmiana sposobu realizacji emisji w Polsat News

mtom

Od poniedziałku, 22 listopada, wybrane wydania serwisu informacyjnego Polsatu będą emitowane ze studia kanału „Wydarzenia 24” – dowiedziała się redakcja omediach.info i tvpolsat.info. Zmiany będzie dotyczyć dwóch odsłon programu – o 12:50 i 15:50.

Ma to związek z ułatwieniem realizacji audycji w Polsat News podczas m.in. programów specjalnych. Dotychczas w takich sytuacjach redakcja kanału informacyjnego korzystała m.in. ze studia Polsat Rodzina. Nowe miejsce produkcji „Wydarzeń” nie będzie miało wpływu na zespół stacji „Wydarzenia 24”. Kanał ten w dalszym ciągu będzie emitować wszystkie wydania głównego serwisu informacyjnego Polsatu.

„Wydarzenia” były już realizowane w studiu B (z którego korzystała m.in Superstacja) podczas remontu głównego studia Polsat News w lipcu br. Zamontowano wtedy stół oraz podest nawiązujący do scenografii głównego kanału informacyjnego Polsatu

Ze studia B na co dzień korzysta nadający od września kanał „Wydarzenia 24”. Fot. Polsat

„Wydarzenia” zmienią oprawę

Według naszych nieoficjalnych informacji, już wkrótce „Wydarzenia” otrzymają nową oprawę graficzną. Zmianie ulegnie m.in. czołówka oraz sygnał programu. Bez większych zmian pozostanie natomiast znak graficzny z charakterystyczną białą strzałką na czerwonym tle.

Intro ma być utrzymane w ciemniejszych barwach niż dotychczas, a w animacji zobaczymy grę świateł na poszczególnych detalach. To styl znany m.in. z amerykańskich kanałów informacyjnych takich jak Fox News. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja, zespół jest już po pierwszych próbach kamerowych w studiu.