Premiera serialu „Emigracja” w marcu

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

W marcu będzie miała miejsce premiera serialu „Emigracja”. Produkcję będzie można oglądać w Canal+Premium oraz w usłudze streamingowej Canal+online.

10-odcinkowy serial podchodzi do zagadnienia emigracji w inny sposób. Zderza bowiem małomiasteczkowość z kosmopolitycznym Londynem. Jak informuje nadawca, w produkcji nie zabraknie absurdalnego humoru, sytuacji, dialogów oraz bohaterów, z których każdy wydaje się być większym freakiem od drugiego.

Emigracja – opis akcji

Bohaterowie zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu. Wyjeżdżają zarobkowo do Londynu. Bohaterowie już na samym początku rozdzielają się w wyniku zakrapianej imprezy. Dalsza podróż utkana jest plejadą dziwnych postaci. Widz znajdzie wśród nich: tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów squattersów, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywistów czy pracowników klubu go-go. W rolach głównych grają Tomasz Włosok i Michał Balicki.

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki („Klangor”), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.