Stulecie Winnych 4

„Stulecie Winnych 4” wiosną w TVP1. Przygody bohaterów w okresie późnego PRL

mab

W wiosennej ramówce telewizyjnej Jedynki pojawi się kolejny sezon serialu „Stulecie Winnych”. Tym razem akcja produkcji będzie się toczyła w latach 70. i 80. XX wieku.

W Polsce nasilają się represje wobec robotników, pogłębia kryzys, rodzi się bunt. Ryszard, aresztowany za udział w strajkach, czeka w celi na proces. Rodzina Winnych po raz kolejny jednoczy siły i szuka sposobu na uwolnienie bliskiej osoby. Jasiek prosi o wsparcie partię, Kasia liczy na pomoc partyjnej szychy, towarzysza Sobańskiego. Z kolei Basia uważa, że ojciec postąpił lekkomyślnie angażując się w zamieszki.

Tymczasem w Trójmieście Michelle oraz Michał Jr wraz z żona Agnieszką wierzą, że Polska może być krajem sprawiedliwości i demokracji. Działają w centrum wydarzeń, na Wybrzeżu. Michelle stara się o staż w Tygodniu Wybrzeża. Chce punktować władzę, pisać o strajkach i rodzinach robotników. Niestety nie może wykonywać rzetelnej, dziennikarskiej pracy – musi walczyć z cenzurą. Próbuje przemycić prawdę w swoich reportażach.

Ponadto duże zamieszanie w życiu Stanisława i Andzi wprowadzi pojawienie się Jerzyka. Starszy syn Andzi ma głowę do interesów i zamierza rozwijać swój biznes. W tym celu adaptuje warsztat Stanisława. A to spowoduje iskrzenie między panami.

W obsadzie znaleźli się między innymi: Urszula Grabowska, Stefan Pawłowski, Piotr Rogucki, Weronika Humaj, Ina Sobala, Andrzej Andrzejewski, Marcin Kwaśny, Tomasz Błasiak, Jan Wieczorkowski, Barbara Wypych, Magdalena Walach, Marcin Franc, Kamila Bujalska, Lesław Żurek oraz Maria Pawłowska. W nowym sezonie pojawią się również nowe postacie, w jedną z nich wcieli się Paweł Małaszyński.

„Stulecie Winnych” będzie można oglądać w niedziele o godzinie 20:15 w TVP1, od 6 marca.