Program 3 Polskiego Radia świętuje 57. urodziny

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

1 kwietnia radiowa Trójka obchodzi 57. urodziny. Z tej okazji nadawca przygotował dla słuchaczy serię muzycznych atrakcji.

W sobotę, 30 marca o godzinie 13:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi młody i coraz bardziej popularny angielski wokalista Sam Fender. Retransmisję koncertu będzie można usłyszeć wieczorem, od godziny 19:05 w „Liście Osobistej”. Natomiast następnego dnia, w niedzielę o godzinie 19:05 na antenie Programu 3 Polskiego Radia pojawi się transmisja koncertu Stanisława Sojki. W kolejnych dniach wystąpią również: John Porter i Wojtek Mazolewski w duecie, grupa Archive oraz Sophie Zelmani ze Szwecji. Wejściówki można zdobyć na antenie Trójki.

Oto znakomici wykonawcy, nasi długoletni przyjaciele, którzy często goszczą – zawodowo lub prywatnie – pod najlepszym radiowym adresem, czyli przy Myśliwieckiej 3/5/7. A teraz uświetnią swoimi koncertami 57-lecie Trójki. Jest wśród nich Sam Fender – nowa, wschodząca gwiazda muzyki, której repertuar jest wręcz w naturalny sposób „trójkowy”. Ale do naszego urodzinowego cyklu koncertów zaprosiliśmy również naszego redakcyjnego kolegę, Wojtka Mazolewskiego, który prowadzi audycję „Jazz fajny jest”. Tym razem zagra on w nowym, nieoczywistym duecie z Johnem Porterem. Nie zabraknie również wielkich muzycznych osobowości z kraju i zagranicy – kochanych i szanowanych przez słuchaczy naszej stacji. Takich, jak Sophie Zelmani, Stanisław Sojka, a wreszcie grupa Archive – darzona wręcz kultem przez fanów Programu 3 – powiedział Piotr Metz, dyrektor muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Radiowa Trójka przygotowała dla słuchaczy również inne niespodzianki, w tym premierowy album „Zapraszamy do Trójki”. Ponadto oprócz występów plejady muzycznych gwiazd, na antenie Trójki nie zabraknie na przełomie marca i kwietnia także specjalnych materiałów urodzinowych, w tym unikatowych dźwięków z archiwum.

Praktycznie przez całą sobotę 1 kwietnia, a więc dokładnie w dniu powstania Trójki, zaplanowaliśmy na naszej antenie rocznicowe atrakcje dla słuchaczy. Prezentować będziemy utwory z płyty winylowej wydanej z okazji 50. urodzin Trójki, a w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” zaprosimy słuchaczy do konkursu pt. „Prezent marzeń”, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe. Tego dnia rozdawać będziemy również płytę „Zapraszamy do Trójki”, która ukaże się 29 marca nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia – powiedział Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3.