Przemysław Białkowski przechodzi z Polsat News do Grupy Interia

  • Internet
  • Interia
  • Polsat
Autor: mbog

Przemysław Białkowski, dziennikarz i prezenter dotychczas związany z Polsat News, obejmie nowe stanowisko w Grupie Interia – będzie Dyrektorem Działu Innowacje.

W strukturach nowego pionu znajdą się Zielona Interia i Geekweek, który w ramach synergii z Grupą Polsat Plus zasilił portfolio Grupy Interia. Nowy nabytek portalu ma zostać wzmocniony kontentowo i operacyjnie przez redakcje Nowe Technologie Interia i Menway.

Przemek Białkowski jest świetnym i wszechstronnym dziennikarzem. Bardzo doceniam jego dotychczasowe dokonania w Polsat News oraz współpracę z serwisem Zielona Interia. Z wielką przyjemnością witam go na pokładzie naszej Grupy – mówi Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny w Grupie Interia.

Dział Innowacji to połączenie dwóch obszarów przyszłości – technologii i ekologii. Moim zadaniem jest koordynowanie pracy dziennikarzy, którzy piszą w kilku serwisach tematycznych Grupy Interia. Od ekologii i nowych technologii, przez gadżety po ciekawostki naukowe. Chcemy dawać czytelnikom nie tylko newsy ze świata innowacji, ale też najlepsze autorskie treści od naszych dziennikarzy – mówi Przemysław Białkowski, Dyrektor Działu Innowacje w Grupie Interia.

Przemysław Białkowski pracował w Polsat News od 2009 roku. Początkowo był katowickim reporterem, a od 2013 roku prowadził również programy na antenie stacji. Można go było oglądać w niemal wszystkich pasmach. Z Interią współpracuje od początku tego roku. Jest autorem wideo podcastu ekologicznego tworzonego we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Czysta Polska. Dziennikarz jest także współtwórcą studiów Public Speaker w Wyższej Szkole Bankowej i wykładowcą przedmiotów związanych z wystąpieniami publicznymi.

Właścicielem Grupy Interia od 2020 roku jest Telewizja Polsat.