Przepisy kuchni góralskiej oraz kresowej w środę i czwartek z „Gazetą Wyborczą”

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

12 i 13 grudnia wraz z „Gazetą Wyborczą” ukażą się dodatki ze świątecznymi przepisami. W środę pojawią się kulinarne receptury z kuchni góralskiej, a do czwartkowego numeru dziennika dołączone zostaną przepisy kuchni kresowej.

Zeszyty z przepisami przygotowała redakcja „Gazety Wyborczej” we współpracy z magazynem „Kuchnia”. Czytelnicy będą mogli znaleźć w nich świąteczne receptury m.in. na kwaśnicę, indyka z bakaliami, bryndzowe kluski, szarlotkę tatrzańską oraz łamańce z makiem.

W środowym dodatku ukażą się tradycyjne przepisy z kuchni góralskiej autorstwa miejscowych gospodyń. Potrafią one przyrządzić smaczne dania nawet z najprostszych składników, takich jak ziemniaki, kapusta, fasola czy domowy ser.

Motywem przewodnim czwartkowego zeszytu „Gazety Wyborczej” będzie z kolei kuchnia kresowa, która ukształtowała się pod wpływem tradycji kuchni: polskiej, litewskiej, ukraińskiej, białoruskiej, rosyjskiej, żydowskiej oraz tatarskiej. Stanowi ona mieszaninę potraw wywodzących się z obyczajów szlacheckich oraz prostych dań chłopskich.

Wydania „Gazety Wyborczej” z przepisami na świąteczne potrawy wspiera kampania promocyjna w telewizji, radiu oraz na plakatach w kioskach. Dodatkowo gazeta promuje wydania na stronie internetowej Wyborcza.pl, na łamach dziennika i w mediach społecznościowych.