Puchar Świata w snowboardzie alpejskim w Polsce. Gdzie transmisja?

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

W Polsce odbędą się kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim. Będą to pierwsze takie zawody rozgrywane w naszym kraju.

Na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdrój najlepsi snowboardziści świata zmierzą się podwójnie z trasą slalomu giganta równoległego. To popisowa konkurencja urzędującego  mistrza świata z Bakuriani Oskara Kwiatkowskiego. Sobotnia i niedzielna rywalizacja w slalomie gigancie równoległym będzie w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze. Jej początek o godzinie 13:00. Zawody skomentują Adam Probosz i Grzegorz Jędrzejewski. Reporterem w Krynicy Zdroju będzie Mateusz Kędzierski, który na miejscu wydarzeń będzie rozmawiał w studiu m.in. z Aleksandrą Król, brązową medalistką mistrzostw świata sprzed roku.

TVN Warner Bros. Discovery jest odpowiedzialne za produkcję sygnału międzynarodowego. Będzie ona realizowana z wykorzystaniem kilkunastu kamer, w tym super slowmotion i dronów. W przygotowanie transmisji do wszystkich krajów pokazujących Puchar Świata w Krynicy Zdroju będzie uczestniczyć około 50 osób.

Weekendowe emocje w Eurosporcie

Eurosport w ten weekend pokaże również zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Val di Fassa, a także Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni do lotów w Oberstdorfie. Rywalizacja o punkty Pucharu Świata będzie w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. W studiach TVN i Eurosportu 1 prowadzonych przez Sebastiana Szczęsnego, Damiana Michałowskiego, Pawła Kuwika i Michała Korościela pojawią się Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Maciej Maciusiak i Marcin Kuźbicki. Reporterami w Oberstdorfie będą Paweł Łukasik i Kacper Merk. Kanały Eurosportu przeprowadzą także relacje z kolarskiego UAE Tour, Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruksela-Kuurne. Stacje nadadzą również półfinały i finał snookerowego Players Championship oraz kolejne rundy turnieju golfowego PGA Tour w Meksyku.