„Pułapka” jesienią w TVN, Player.pl oraz w serwisie YouTube

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

27 sierpnia, tydzień przed premierą w telewizji TVN, serwis Player.pl udostępni pierwszy odcinek nowej serii serialu „Pułapka”. Dodatkowo nadawca przygotował interaktywną fabułę „Pułapka – Bunt” dostępną na portalu YouTube.

Od ostatnich wydarzeń minął rok. W tym czasie „Pułapka” – książka Olgi Sawickiej (Agata Kulesza) – trafia na listę bestsellerów, a ona sama wraca do pisarskiej formy i na szczyt popularności. Układa sobie także życie prywatne – adoptuje Ewę (Marianna Kowalewska) i wspólnie próbują stworzyć normalny dom.

Niespodziewanie Olga znów jest na celowniku mediów i wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Staje się tak za sprawą głośnego procesu Dariusza Tyńca – mordercy młodej dziewczyny, który działał ze szczególnym okrucieństwem. Dziennikarze natychmiast nadają oskarżonemu przydomek „Bestia”, inspirując się postacią z debiutanckiej książki Olgi o tym samym tytule.

Zmysł detektywistyczny i pisarska dociekliwość nie pozwalają Oldze siedzieć z założonymi rękoma i czekać na rozwój wydarzeń. Szczególnie, że historia opisana w „Bestii” nie była do końca fikcją literacką, bowiem przelewając słowa na papier, autorka zmierzyła się z traumą z dzieciństwa. W 1981 roku mała Olga była świadkiem bestialskiego morderstwa. Postanawia za wszelką cenę dotrzeć do źródeł i ustalić, co łączy zbrodnię z lat 80. ze sprawą Dariusza Tyńca. W dążeniu do odkrycia prawdy Olgę wspiera także Czarny (Leszek Lichota). Tym bardziej, że do aresztu, w którym komisarz czeka na swój proces, trafia „Bestia”.

Drugi sezon serialu „Pułapka” będzie można oglądać we wtorki o godzinie 21:30 w TVN, od 3 września. Tydzień przed premierą w telewizji, odcinek będzie dostępny w serwisie Player.pl.

Interaktywny odcinek na portalu YouTube

Telewizja TVN przygotowała interaktywny odcinek „Pułapka – Bunt”. Widzowie będą mogli wcielić się w jednego z głównych bohaterów serialu – komisarza „Czarnego”. Akcja dzieje się w więzieniu, w którym bohater został osadzony na koniec pierwszej serii.

Napisanie scenariusza tej interaktywnej fabuły zleciliśmy scenarzystom serialu, dzięki czemu mamy pełną spójność postaci z główną fabułą. Ale w przeciwieństwie do linearnej narracji serialu – tu mamy do czynienia z wątkami, które się rozszczepiają – dlatego skonstruowanie interaktywnej fabuły wymagało zmiany podejścia do budowania narracji. Na szczęście scenarzyści bardzo chętnie podeszli do tego wyzwania – i poszło im super. Co ważne, gra nie zdradza żadnych wątków serialowych – informuje Radek Kotapka, dyrektor kreatywny TVN Emotion Studio.

Fabułę interaktywnej fabuły „Pułapka – Bunt” zrealizowało TVN Emotion Studio. Autorami koncepcji i jej twórcami są TVN Emotion Studio oraz zespół produkcji TVN Kraków.

Pierwszy tego typu materiał powstał w lutym tego roku do serialu „Szkoła”.