Radio 357 Przedpremierowo w Open FM i WP Pilot

  • Internet
  • Radio
  • WP
Autor: mbog

W czwartek, 22 października Wirtualna Polska udostępni nową stację na platformach Open.fm i WP Pilot. Tego dnia w godzinach 7:00-9:00 w ramach „Radio 357 Przedpremierowo” pojawi się specjalna audycja na żywo, którą poprowadzi Marcin Łukawski.

Prowadzący ze studia Wirtualnej Polski przybliży głosy, których będzie można słuchać w nowej rozgłośni Radio 357. Porozmawia między innymi z doktorem Tomaszem Rożkiem. W audycji pojawią się również Krzysztof Szubzda i Łukasz Błąd. Gościem poranka będzie też Filip Jaślar z Grupy MoCarta, a o muzykę zadba Piotr Stelmach.

Chciałbym pokazać słuchaczom, którzy nas znają, że już niedługo powstanie miejsce, w którym będzie można spotkać znajome głosy. Dla mnie to upragniony powrót do możliwości spotkań ze słuchaczami o poranku. W najbliższy czwartek porozmawiamy oczywiście o pandemii, ale m.in. także o nauce i studentach, którzy trudne zajęcia praktyczne odbywają online – mówi Marcin Łukawski, prowadzący.

Radio 357 ruszy w grudniu

Start radia zaplanowano na grudzień. Stacja znajdzie się w bezpłatnej ofercie Open.fm i WP Pilot. Do tego czasu kolejne audycje z przygotowywanej ramówki będą udostępniane przedpremierowo. Jedną z nich będzie „Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego. Jej emisję zaplanowano na 1 listopada.

Cieszymy się, że Radio 357 dołącza ze swoją ramówką do naszej oferty, tym razem nadając prosto ze studia WP na żywo. To kolejna stacja, która zdecydowała się na współpracę z nami w ostatnich miesiącach. Wśród ponad 160 stacji dostępnych w Open.fm za darmo na dowolnym urządzeniu każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Paweł Milewski, dyrektor obszaru Poczta i Open.fm w Wirtualnej Polsce.

Radio 357 tworzą byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia. W zespole stacji znaleźli się m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski, Tomek Michniewicz, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Piotr Kaczkowski, Ola Budka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska i Tomasz Rożek.

Środki na jego stworzenie wciąż są zbierane w serwisie Patronite. Inicjatywę wspiera obecnie ponad 10 tysięcy patronów. Zebrano już ponad 250 tysięcy złotych w postaci deklaracji comiesięcznych wpłat. Twórcy informują, że stacja ma funkcjonować w formie wspólnej własności wszystkich zaangażowanych w projekt osób, a decyzje będą podejmowane na podstawie wdrożonych procedur w formie grupowej. Nie będą emitowane spoty reklamowe.

Open FM

Platforma udostępniająca użytkownik radia internetowe. Do dyspozycji słuchaczy jest ponad 160 zróżnicowanych stacji muzycznych. Usługa dostępna jest pod adresem www.open.fm, w formie aplikacji desktopowej oraz przez aplikację mobilną na platformy Android i iOS.