Patrycjusz Wyżga w redakcji WP Wiadomości

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

W listopadzie pracę w redakcji WP Wiadomości rozpocznie Patrycjusz Wyżga. Dziennikarz będzie prowadził między innymi programy informacyjne i gospodarcze Wirtualnej Polski.

Patrycjusz Wyżga ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie dziennikarskie. Był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie Trzecim Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”. Wcześniej, przez prawie 11 lat pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN 24 Biznes i Świat. Jako reporter przygotowywał materiały o tematyce gospodarczej w TVN CNBC.

W WP Patrycjusz Wyżga zajmie się tworzeniem multimedialnych materiałów dziennikarskich i dołączy do prowadzących programy „Tłit”, „Newsroom” oraz „Money. To się liczy”. Będzie brał udział wydarzeniach Wirtualnej Polski oraz prowadził wewnętrzne warsztaty z wystąpień przed kamerą i pracy z głosem.

Patrycjusz Wyżga łączy w sobie wartości, które cenimy w Wirtualnej Polsce: doświadczenie zawodowe, niesłabnącą ciekawość świata i chęć rozwijania się – mówi Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP. – Ten transfer to kontynuacja drogi, którą obraliśmy kilka miesięcy temu, polegającej na wzmacnianiu naszych redakcji najbardziej interesującymi nazwiskami. Wspomnę tu Mariusza Gierszewskiego i Wojciecha Wybranowskiego w WP Wiadomościach czy Piotra Koźmińskiego w WP SportowychFaktach.

Bardzo się cieszę, że wracam przed kamerę. I to do jakiej redakcji! WP jest liderem internetu w Polsce. Jestem zachwycony możliwością współpracy z ludźmi, którzy wyznaczają trendy w najszybciej rozwijającym się segmencie rynku medialnego nad Wisłą. Jestem przekonany, że razem będziemy budować najnowocześniejsze media, które rzetelnym i ciekawym przekazem będą skutecznie zabiegać o uwagę odbiorców. Nie mogę się już doczekać tej przygody! – mówi Patrycjusz Wyżga.

Programy „Tłit” i „Money. To się liczy” można oglądać nie tylko w portalu Wirtualnej Polski, ale również w ogólnodostępnej Telewizji WP.