Radio 357 z kolejnym rekordem na Patronite. „Końcówka roku będzie bardzo intensywna”

  • Radio
Autor: mtom

Internetowa Radio 357 po raz kolejny osiągnęło rekord zbiórki. Patroni zadeklarowali miesięczne wpłaty na poziomie 725 tysięcy złotych – tym samym osiągnięty został kolejny cel w serwisie Patronite.

Cel został osiągnięty podczas specjalnej audycji PL21, która odbyła się w czwartek, 11 listopada. Czwórka prowadzących (Ola Budka, Darek Król, Mateusz Fusiarz i Marcin Cichoński) w 3-godzinnych blokach przedstawiła swój subiektywny wybór utworów nagranych przez polskich artystów po roku 2000. Oprócz zestawienia, pojawiły się również wywiady z artystami, przedstawicielami branży muzycznej i dziennikarzami. Można było również posłuchać koncertów na żywo w studiu w cyklu Garaż 357.

Gośćmi w studiu byli muzycy z zespołów: Bruno Schulz, SWIERNALIS, Muzyka Końca Lata, Kwiat Jabłoni, Skubas i Happysad oraz Mirosław „Maken” Dzięciołowski, Paweł „Uzek” Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński („Polityka”), Jarek Szubrycht („Gazeta Wyborcza”), a także dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

Co oznacza osiągnięcie zbiórki na poziomie 725 000 zł?

Jak zapowiadał nadawca, osiągnięcie tego progu zbiórki będzie oznaczać rozszerzenie platformy podczastowej „Twoje 357” o kolejne autorskie produkcje dostępne wyłącznie dla patronów. Planowano również rozwój treści video. Pojawią się transmisje online oraz nagrania ze studia emisyjnego. Rózne formy wideo będą również wykorzystywane  do kontaktu z Patronami.

Czasami aż przecieram oczy ze zdumienia. W ciągu miesiąca nasza społeczność powiększyła się o 3000 Patronów. Łącznie jest ich już 37 tysięcy. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie i wiarę w to, że warto wspierać nasz pomysł na radio po nowemu. Bez wątpienia nie udałoby się namówić kolejnych osób i poszerzyć społeczności Radia 357, gdyby nie reaktywacja jedynej w swoim rodzaju listy przebojów. W październiku wystartował system do głosowania, było symboliczne pierwsze notowanie Listy Piosenek 357 i niezwykły koncert „Lista jest tylko jedna”. Dzięki pozytywnej energii i jakości, z którą kojarzone jest Radio 357, udaje nam się docierać coraz szerzej z naszymi treściami. Finansowanie społecznościowe to wciąż bardzo nowy model – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Paweł Sołtys wspomina również o ostatnich przedsięwzięciach które były finansowane dzięki patronom:

To umożliwia nam planowanie i wymyślanie kolejnych przedsięwzięć – takich jak PL21, koncerty czy realizowana wspólnie z Raportem o stanie świata Darka Rosiaka pierwsza wyprawa reporterska Michała Żakowskiego, który właśnie montuje mobilne studio w Kabulu – zaznacza prezes.

Jak zapowiada, już wkrótce zostanie przedstawiony nowy cel w serwisie Patronite:

Końcówka roku będzie bardzo intensywna – kolejne ważne ogłoszenia już wkrótce. Wśród nich – nowy cel zbiórki, który zaproponujemy bazując na głosach Patronów z maili i komentarzy oraz naszych pomysłach na nowe wymiary, w których chcielibyśmy być istotnym punktem odniesienia – dodaje Paweł Sołtys.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.