Radio 357 ze specjalnymi playlistami dla pracowników służby zdrowia

  • Radio
Autor: mbog

Twórcy Radia 357 – w podziękowaniu za walkę o życie i zdrowie Polaków – przygotowali dwie specjalne playlisty dla pracowników służby zdrowia. Muzyczny mix utworów można posłuchać na platformach streamingowych Spotify oraz Tidal.

Informację o playlistach, wraz z podziękowaniami za walkę z pandemią COVID-19, przekazał w specjalnym filmiku Piotr Stelmach – współtwórca nowego radia.

Pierwsza playlista – „Przesyłamy muzyczną energię!” zawiera „zestaw utworów napędzających do działania”. Słuchacze znajdą tam mieszankę polskich i zagranicznych utworów. Playlista rozpoczyna się utworem Queen i David Bowiego – „Under Pressure”. Ponadto pojawiły się tam piosenki duetu hip hopowego Outkast, Aloe Blacca i AC/DC. Z polskich artystów znaleźli się Mrozu, Myslovitz, Krzysztof Zalewski i Happysad.

Na drugiej, zawierającej utwory idealne na czas relaksu i odprężenia, znalazły się piosenki takie jak „Trudno nie wierzyć nic” zespołu Raz Dwa Trzy, „Po prostu” Sosnowskiego i „Dreams” rockowej grupy Fleetwood Mac. Użytkownicy platformy znajdą tam też hity Lenny’ego Kravitza, Simply Red, Drake’a oraz Eltona Johna. „Muzyka na chwilę relaksu i wyciszenia” jest dostępna w Spotify, a wkrótce również w serwisie Tidal.

Radio byłych dziennikarzy radiowej Trójki

Radio 357 jest nową inicjatywą byłych dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. Stacją tworzą między innymi Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski,  Marcin Łukawski, Tomek Michniewicz, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Piotr Kaczkowski, Ola Budka oraz Michał Olszański. Środki na stworzenie rozgłośni są zbierane za pomocą serwisu Patronite. Aktualnie inicjatywę wspiera ponad 11,5 tysiąca „patronów”.

Start Radia 357 zaplanowano na grudzień br. Jednak już wcześniej, w ramach stacji internetowej Radio 357 Przedpremierowo w Open FM i WP Pilot, można posłuchać wybranych audycji. 22 października Marcin Łukawski przedstawił głosy tworzące radio. Natomiast na 1 listopada zaplanowano emisję audycji Marka Niedźwieckiego – „Muzyka ciszy”.