Radio WNET z koncesją na nadawanie w kolejnych miastach

  • Radio
Autor: mbog

4 lutego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwały o rozszerzeniu koncesji Radia WNET o kolejne stacje nadawcze. Rozgłośnia będzie nadawać w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi.

W konkursie ogłoszonym przez KRRiT wzięły udział również rozgłośnie należące do grupy Eurozet i Agora. O nadawanie w Bydgoszczy na częstotliwości 104,4 MHz ubiegało się TOK FM, Radio Pogoda i Radio Złote Przeboje. W Lublinie (101,1 FM) chciały nadawać stacje TOK FM oraz Złote Przeboje. Natomiast w Łodzi (106,1 FM) do konkursu stanęły rozgłośnie TOK FM, Antyradio, Meloradio oraz Złote Przeboje.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że podstawą do podjęcia decyzji o rozszerzeniu koncesji Radia WNET była przedstawiona oferta programowa oraz zapewnienie pluralizmu rynku mediów na tych obszarach.

Radio WNET nadaje naziemnie już w Warszawie (87,8 FM) i Krakowie (95,2 FM). Ponadto w poprzednich miesiącach KRRiT rozszerzyła koncesję rozgłośni o nadawanie we Wrocławiu, Białymstoku i Szczecinie. Za emisję i transmisję sygnału radiowego odpowiada firma Emitel. Redaktorem naczelnym rozgłośni jest Krzysztof Skowroński.