RAFAŁ - The Ride

Rafał Brzozowski nie awansował do finału Eurowizji 2021

mbog

Polska nie znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych państw w drugim półfinale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. W tym roku reprezentował nas Rafał Brzozowski.

RAFAŁ podczas konkursu Eurowizji zaśpiewał utwór „The Ride”. Towarzyszyli mu na scenie tancerze z Grupy VOLT Agustina Egurroli oraz chórzysta Paweł Skiba. Reżyserem występu był Mikołaj Dobrowolski. Reprezentant Polski występował z numerem 6.

O awansie do finału decydowali jurorzy i widzowie z państw biorących udział w drugim półfinale oraz z Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii. Do sobotniego koncertu zakwalifikowali się reprezentanci: Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja i Finlandia.

26 państw w finale

Wielki finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę, 22 maja. Swoje występy zaprezentuje najlepsza dziesiątka pierwszego półfinału: reprezentanci Malty, Cypru, Rosji, Ukrainy, Norwegii, Szwecji, Azerbejdżanu, Belgi, Izraela oraz Litwy. Ponadto na scenie pojawią się państwa, które uzyskały awans w drugim półfinale, a także Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy.

Początek transmisji finału o godzinie 21:00 w TVP1 i TVP Polonia. Koncert skomentują Aleksander Sikora i Maciej Sierocki.