„The Ride” polską propozycją na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji 2021. Artysta w Rotterdamie wystąpi pod pseudonimem „RAFAŁ”.

Podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie RAFAŁ zaśpiewa utwór „The Ride”. Piosenka została napisana i skomponowana przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego do nagrody Grammy Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson oraz Johana Mauritzsona. Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

RAFAŁ jest piosenkarzem i prowadzącym show „Jaka to melodia?”. W 2020 roku był jednym z prowadzących 18. Konkurs Eurowizji Junior. Oprócz miłości do muzyki, jego wielką pasją jest lotnictwo i sport. Rafał Brzozowski zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach. Ponadto artysta posiada Licencję Pilota Turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacyjnej.

Polska zaprezentuje się w drugim półfinale, który odbędzie się 20 maja. Wówczas wystąpią również: Austria, Mołdawia, San Marino, Serbia, Islandia, Czechy, Grecja, Estonia, Dania, Bułgaria, Szwajcaria, Finlandia, Litwa, Gruzja, Portugalia oraz Albania. Koncert finałowy Eurowizji 2021 odbędzie się 22 maja. Organizatorem tegorocznej Eurowizji jest Holandia.