Junior Eurovision 2020

Eurowizja Junior 2020 pod koniec listopada w Warszawie

mbog

Telewizja Polska ujawniła szczegóły dotyczące 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

Hasło tegorocznej edycji – „Move the World” – zostało ujawnione podczas specjalnego wydarzenia „Eurowizja: Światło dla Europy”. Hasło ma nawiązywać do idei działania, jakie każdy może podjąć dla dobra całego świata. „Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swój talent, umiejętności i pasję” – informuje nadawca.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam wszystkim wartość jedności, życzliwości i współpracy – powiedział Maciej Łopiński, p.o. Prezesa TVP. – Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej Eurowizji Junior, „Rusz światem”, mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego. Takim działaniem jest bez wątpienia Eurowizja Junior. Cieszę się, że Telewizja Polska, po sukcesie ubiegłorocznej edycji, ponownie została wybrana na gospodarza i organizatora tego muzycznego wydarzenia.

Cieszę się ze współpracy ze wspaniałym zespołem Telewizji Polskiej – skomentował Martin Österdahl, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU. – Jestem pod wrażeniem jego umiejętności, kreatywności i entuzjazmu, tego, że potrafi stworzyć show na najwyższym poziomie. Z radością czekam na występy młodych, utalentowanych wykonawców w tegorocznej edycji konkursu. Nigdy wcześniej idea wpływu młodych ludzi na świat – zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Move the World” – nie była tak istotna.

Tegoroczna edycja Konkursu Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych programów rozrywkowych.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla dzieci w 2018 roku wygrała reprezentantka Polski – Roksana Węgiel. Rok później wydarzenie odbyło się w Polsce, w Gliwicach. Konkurs ponownie wygrała Polka – Viki Gabor.