W październiku większa różnorodność w TVN24 i Polsat News

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

21 października odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych. To spowodowało, że media gościły w minionym miesiącu kandydatów na prezydentów miast, jak i głównych polityków krajowych. Telewizja Polska skoncentrowała się na zapraszaniu polityków związanych z obozem rządzącym, a w Polsacie News i TVN24 widzieliśmy obie strony politycznej sceny. Oto raport programów publicystycznych z października.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

Program publicystyczny Telewizji Polskiej postawił głównie na polityków związanych z obozem rządzącym (w tym kandydatów na prezydentów miast). Na 40 gości, 18 pochodziło z Prawa i Sprawiedliwości. 2 gości było z Platformy Obywatelskiej, a 1 z PSL-UED.  W programie można było zobaczyć także 3 publicystów, a 16 gości nie zaliczono do żadnej z kategorii. Nie odnotowano żadnego gościa z partii Nowoczesna oraz z ruchu Kukiz’15. Ponadto program nie odbył się 21 października ze względu na wieczór wyborczy w TVP Info, który rozpoczął się o 19:50.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W programie publicystycznym TVN24 gościli eksperci oraz w dużej części politycy związani z PiS i PO.  Pośród 108 zaproszonych, goszczono 47 ekspertów. Z polityków, 19 gości było z Platformy Obywatelskiej, co jest najwyższym wynikiem odnotowanym w tym pomiarze dla tej partii w tym programie. 15 gości pochodziło z Prawa i Sprawiedliwości, 5 z partii Nowoczesna, 3 z ruchu Kukiz’15, a 2 z klubu PSL-UED.  Odnotowano także 17 gości niezaliczonych do żadnej z kategorii.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

Od 1 października program ten jest emitowany z wyremontowanego studia Polsat News.  Zyskał on także nową oprawę graficzną oraz dźwiękową. Do prowadzącej program Doroty Gawryluk dołączył Bogdan Rymanowski, co powoduje, iż ta dwójka zmienia się co tydzień w prowadzeniu programu. W minionym miesiącu w programie gośćmi byli w głównej mierze politycy z PiS i PO. Na 44 gości Doroty Gawryluk i Bogdana Rymanowskiego, 12 było z Prawa i Sprawiedliwości, a 10 z Platformy Obywatelskiej. W programie obecni byli także osoby z klubu PSL-UED oraz z ruchu Kukiz’15, a także 2 z partii Nowoczesna. Obecność również odnotowało 8 gości niezaliczonych do żadnej z kategorii, a także 6 ekspertów.