Sierpień z największą liczbą gości z PiS we wszystkich programach, w stacjach komercyjnych dużo opozycji

  • Raporty
  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W sierpniu oglądaliśmy często polityków partii rządzącej zarówno w TVP, jak i w stacjach komercyjnych. W tych ostatnich zazwyczaj dochodziło do konfrontowania ich z politykami opozycji, a także z opiniami ekspertów. Oto raport programów publicystycznych z sierpnia.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W sierpniu programu nie pojawił się na antenie 12 sierpnia z powodu emisji dokumentu Marii Stepan o wydarzeniach z Gruzji sprzed 10 lat. Na 43 gości, 16 z nich nie zaliczono do żadnej z kategorii. 15 pochodziło z Prawa i Sprawiedliwości.  4 gości było z partii Nowoczesna, 3 z Platformy Obywatelskiej, a 1 z ruchu Kukiz’15. Nie odnotowano żadnego gościa z klubu PSL-UED. W programie gościło także 4 publicystów. Warto również dodać, że po ponad półtora roku przerwy, do programu został zaproszony na rozmowę „sam na sam” przedstawiciel partii opozycyjnej. Był to Paweł Rabiej z Nowoczesnej, który jest członkiem sztabu Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta Warszawy.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24 postawił w głównej mierze na ekspertów. Na 124 gości (najwięcej w historii badania, osiągniętą dzięki wakacyjnemu wydłużeniu programu do ok. 20:15), 54 z nich stanowili eksperci, co jest rekordową ilością w tym pomiarze. 34 gości nie zaliczono do żadnej z kategorii, 15 pochodziło z Prawa i Sprawiedliwości. 13 było z Platformy Obywatelskiej, 4 z klubu PSL-UED. Dwóch przedstawicieli należało do ruchu Kukiz’15 i partii Nowoczesna.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

Program publicystyczny Polsat News, prowadzony przez Dorotę Gawryluk (przez pierwsze dni sierpnia miesiąca była to Agnieszka Mosór) postawił na osoby, które nie są kwalifikowane do żadnej z opcji politycznych.  Pośród 53 gości, 26 nie zaliczono do żadnej z kategorii, a 7 z nich było ekspertami. 11 osób było z Prawa i Sprawiedliwości, 5 z Platformy Obywatelskiej, a 2 z klubu PSL-UED.  Pojawił się również jeden przedstawiciel z partii Nowoczesna i jeden polityk z ruchu Kukiz’15.