W grudniu Kukiz’15 tylko w Polsat News, przewaga PiS w TVP

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

Grudzień zakończył niezwykle intensywny rok 2018. W tym miesiącu w święta nie zabrakło specjalnych wydań programów publicystycznych, choć i tak w większości miesiąca dominowała dyskusja polityczna. Oto raport programów publicystycznych z grudnia.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W grudniu program publicystyczny TVP INFO najczęściej gościł polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na 48 gości, było ich 17. 7 było z Platformy Obywatelskiej, a 1 z Nowoczesnej. W programie goszczono także 6 ekspertów i publicystów oraz 11 gości niezakwalifikowanych do żadnej z kategorii. Nie odnotowano przedstawicieli ruchu Kukiz’15 i klubu PSL-UED.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W ostatnim miesiącu 2018 roku w programie publicystycznym TVN24 najczęściej goszczono ekspertów. Pośród 92 gości, było ich 47. 12 gości było z Platformy Obywatelskiej, 8 z Prawa i Sprawiedliwości. Pięciu było z klubu PSL-UED, a dwóch z klubu Nowoczesna. Nie odnotowano żadnej osoby z ruchu Kukiz’15. W programie goszczono również 18 osób niezaliczonych do żadnej z kategorii.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

Program publicystyczny Polsat News gościł najczęściej polityków Prawa i Sprawiedliwości.  Na 51 gości, było ich 15. Jest to największa liczba gości z tego ugrupowania w historii pomiaru dla tego programu. W programie było także 11 polityków Platformy Obywatelskiej, co także jest największą liczbą osób z tego ugrupowania w historii pomiaru. Zobaczyliśmy również 4 posłów z klubu PSL-UED,  po dwóch z Nowoczesnej i ruchu Kukiz’15. W programie goszczono także 6 ekspertów, a 11 z nich nie zaliczono do żadnej z kategorii. Warto dodać, że był to ostatni pomiar, w którym nadawano program od poniedziałku do czwartku, ponieważ od stycznia 2019 r. będzie także nadawane wydanie piątkowe. Jego gospodarzem zostanie Piotr Witwicki.