W TVP Info dominacja PiS, w Polsat News i TVN24 większa różnorodność

  • Raporty
  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W lipcu w „Gościu Wiadomości” dominowało ugrupowanie rządzące. Opozycja została zmarginalizowana do jednego przedstawiciela każdego z ugrupowań. W stacjach komercyjnych widzieliśmy większą różnorodność gości. Oto raport programów publicystycznych z lipca.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W lipcu ten program nadano 24 razy. Miało to związek – tak samo jak w czerwcu – z transmisjami Mistrzostw Świata w piłce nożnej. W audycji gościło 37 osób.  12 z nich pochodziło z Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe ugrupowania posiadające klub w parlamencie (PO, Nowoczesna, PSL-UED, Kukiz’15) były obecne w postaci jednego przedstawiciela. 11 osób goszczących w programie nie zaliczono do żadnej z kategorii, a 10 osób to publicyści.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W programie publicystycznym TVN24 dominowali eksperci. Pośród 97 gości, było ich 40. To największa liczba gości w tej kategorii odnotowana w historii pomiaru. 32 osoby nie zostały zaliczone do żadnej z kategorii. W programie gościło również 10 przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, 8 osób z Prawa i Sprawiedliwości, 4 z ruchu Kukiz’15 i 3 z Nowoczesnej. Nie odnotowano żadnego polityka z klubu PSL-UED. Nie odbyło się jedno wydanie programu – 15 lipca z powodu „Strefy Kibica” po finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

Program publicystyczny Polsat News postawił w większości na zapraszanie osób nienależących do żadnej z kategorii. Na 51 gości Doroty Gawryluk oraz zastępującej ją 30 i 31 lipca Agnieszki Mosór, 21 nie zaliczono do żadnej z kategorii. 13 osób było ekspertami.  9 rozmówców pochodziło z Prawa i Sprawiedliwości, 3 z Platformy Obywatelskiej, 2 z ruchu Kukiz’15 i Nowoczesnej oraz jedna osoba z klubu PSL-UED.