We wrześniu najwięcej gości z PiS we wszystkich programach, brak polityków z Kukiz’15 i PSL-UED w TVN i TVP

  • Raporty
  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

We wrześniu w programach publicystycznych najczęściej gościli politycy PiS. Dostrzegalna była nieobecność osób z ruchu Kukiz’15. Oto raport programów publicystycznych z września.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

Wrzesień w programie TVP INFO stał pod znakiem bardzo częstej obecności polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz niezwykle rzadkiej polityków opozycji. Pośród 42 osób uczestniczących, 18 było z ugrupowania rządzącego. 4 przedstawicieli było obecnych z Platformy Obywatelskiej oraz jeden z .Nowoczesnej. W programie gościło również siedmiu publicystów, a 12 osób nie zaliczono do żadnej z kategorii. Wśród tej „dwunastki” znajduje się Ryszard Petru, członek koła Liberalno-Społeczni, który został zaproszony na rozmowę „sam na sam” 23 września. Nie odnotowano żadnego gościa z ruchu Kukiz’15 oraz klubu PSL-UED (czyli członków partii PSL oraz UED).

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24 postawił na przeważającą obecność ekspertów oraz osób niezaliczonych do żadnej z kategorii. Na 91 gości, 37 było ekspertami, a 21 nie zaliczono do żadnej z kategorii. Duże partie polityczne, czyli PiS i PO podzieliły się obecnością na odpowiednio 16 i 14 polityków należących do nich. 3 było obecnych z partii .Nowoczesna. Nie odnotowano żadnego gościa z ruchu Kukiz’15 oraz z klubu PSL-UED.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

W programie publicystycznym Polsatu News najczęściej pojawiali się politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz osoby nie zaliczane do zadnej z kategorii. Na 41 osób, 14 nie zaliczono do żadnej z kategorii, a 12 było z ugrupowania rządzącego. W programie goszczono siedmiu ekspertów,  4 osoby były z Platformy Obywatelskiej, a po jednej z ruchu Kukiz’15, partii .Nowoczesna oraz z klubu PSL-UED.