Reality show „Seniora chatka dla 4-latka” wiosną w TV Puls

  • Telewizja
Autor: mab

Telewizja Puls wiosną zaprosi widzów na nowy reality show „Seniora chatka dla 4-latka”. Będzie to międzypokoleniowy projekt społeczny, w którym grupa osamotnionych seniorów i grupa czterolatków spędzi wspólnie kilka tygodni.

Bohaterami reality show są dwie grupy: seniorzy i przedszkolaki. Będą oni codziennie się spotykać, spędzając czas na rozmowach, zabawach, spacerach i przy posiłkach. Jak informuje nadawca, ten społeczny projekt ma na celu poprawę zdrowia i dobrostanu emerytów, którzy dzięki kontaktowi z dziećmi wracają do kondycji. Z kolei dzieci uczą się troski o innych i właściwych relacji ze starszymi osobami.

W trakcie trwania programu eksperci będą analizować postępy fizyczne i psychiczne starszych uczestników oraz rozwój małych bohaterów. Ich zdrowie i aktywność będą na bieżąco monitorowane tak, aby z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo zdrowia a z drugiej wiarygodne wyniki testu.

W zagranicznych edycjach w grupie seniorów odnotowano dużą poprawę zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego, zmniejszała się ich depresja i poczucie osamotnienia. Z kolei dzieci nauczyły się troski i miłości do starszych, a także dostały cenną w tym wieku uwagę i czas.

Merytorycznym partnerem programu jest Fundacja TV Puls „Pod Dębem” działająca na rzecz poprawy jakości życia seniorów w Polsce. Producentem wykonawczym jest Klima Media.

Seniora chatka dla 4-latka
fot. TV Puls

Premiera „Seniora chatka dla 4-latka” wiosną w TV Puls.