RMF FM z korespondentami na EURO 2024

  • Grupa RMF
Autor: rafs

RMF FM wysyła swoich korespondentów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

W radiu RMF FM Euro 2024 obsługiwać będą dziennikarze z redakcji sportowej Patryk Serwański i Wojciech Marczyk, a także reporterzy „Faktów RMF FM” Kacper Wróblewski i Beniamin Piłat, którzy codziennie będą przemieszczać się przez miasto razem z kibicami i relacjonować poszczególne etapy godzina po godzinie, opowiadać niezwykłe historie związane z imprezą i rozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

Za obsługę wozu transmisyjnego, który stacja wysyła do Niemiec, odpowiadać będą producenci-realizatorzy Michał Dukaczewski i Jakub Rutka.

Specjalne „Fakty RMF FM” z Niemiec

16 czerwca, w dniu pierwszego meczu polskiej reprezentacji, Tomasz Staniszewski poprowadzi specjalne wydania „Faktów RMF FM” z Hamburga, a dzień później – z Hanoweru.

Relacji wysłanników RMF FM słuchać będzie można codziennie na antenie stacji, w „Faktach” oraz w „Mistrzowskich Faktach Sportowych”, które pojawiać się będą sześć razy dziennie. Tematyka związana z Euro gościć będzie też na antenie internetowego Radia RMF24. Wszystkie wyniki i relacje na bieżąco można będzie znaleźć w portalu RMF24.pl.

EURO 2024 w telewizji i internecie

Telewizja Polska jest oficjalnym nadawcą EURO 2024. Wszystkie 51 spotkań turnieju będzie można obejrzeć na antenach TVP1, TVP2 i TVP Sport, a także w internecie poprzez stronę kanału sportowego TVP oraz w aplikacji. Mecze będą opakowane studiem. Przed meczami reprezentacji Polski studia będą trwały 3 godziny, a 2 godziny przed startem pierwszego meczu danego dnia. Spotkania podczas turnieju skomentują: Mateusz Borek, Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski, Mateusz Święcicki. Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski, Michał Zawacki.

Kanał Sportowy, Meczyki i Kanał Zero przygotowały także programy z okazji turnieju. W przypadku Kanału Sportowego i Meczyków impreza zdominuje ramówkę, a w Kanale Zero będą to podsumowania danego dnia imprezy.