Robert Janowski zwycięzcą 15. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Robert Janowski wygrał 15. edycję show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Piosenkarz, aktor i prezenter w finale wykonał utwór Erica Claptona – „Layla”

Robert Janowski zachwycił jurorów i innych uczestników już w pierwszym odcinku, kiedy to wcielił się w Halinę Kunicką i zaśpiewał piosenkę „Od nocy do nocy”. Później pokazał swoje kolejne twarze, między innymi energetycznego Czadomana, roztańczonej Raffaelli Carr, a także spokojnego Stinga. W finale wieloletni prowadzący program „Jaka to melodia?” wcielił się w Erica Claptona. Wykonał najsłynniejszą wersję piosenki „Layla” – unplugged. Robert Janowski przekazał czek na 100 tysięcy złotych na rzecz Jakuba Potkańskiego z Fundacji Polsat.

– Robert, wstanę z szacunku i z wielkiej sympatii. Cieszę się bardzo, że mogłam Cię spotkać w tym programie – oceniła Małgorzata Walewska.

Drugie miejsce zajęła Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka w finale zaśpiewała najnowszy utwór Adele – „Easy on me”. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Adam Zdrójkowski, który wcielił się w postać Dave’a Gahana z Depeche Mode. Aktor wykonał koncertową wersję piosenki „Enjoy the silence”. „Żelazną twarz” otrzymała Kasia Łaska. Aktorka dubbingowa wykonała utwór australijskiej piosenkarki Sia – „Titanium”.

W finale nie mogło zabraknąć specjalnych występów. Odcinek otworzyli finaliści, którzy wcielili się w członków zespołu ABBA i wykonali utwór „Voulez Vous”. Ponadto widzowie zobaczyli występ Pauliny Sykut-Jeżyny oraz Tomasza Ciachorowskiego w roli Katy Perry oraz Snoop Dogga. Zaśpiewali wspólnie piosenkę „California Gurls”. Natomiast Klara Williams oraz Chris Cugowski odtworzyli występ Suzi Quatro i Chrisa Normana, wykonali balladę „Stumblin’ in”.

Klara Williams i Chris Cugowski
fot. Polsat

Telewizja Polsat planuje w 2022 roku pokazać kolejną edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.