Robert Lewandowski ambasadorem piątej edycji akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”

  • Telewizja
Autor: mbog

Telewizja Cartoon Network po raz piąty ruszyła z akcją propagującą koleżeńskie zachowania wśród dzieci. Ambasadorem tegorocznej edycji został Robert Lewandowski.

Akcja „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” ma na celu pomoc rodzicom, dzieciom i nauczycielom w reagowaniu na dokuczanie, poprzez pozytywne promowanie życzliwości i przyjaźni. W tym celu telewizja Cartoon Network wraz z ambasadorem Robertem Lewandowskim prezentują w specjalnych spotach, że niezależnie od różnic, każdy zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.

Wartości kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” są mi bardzo bliskie, ponieważ moja codzienna praca wymaga gry zespołowej i dobrej komunikacji w drużynie. Problem dokuczania czy cyberprzemocy występuje bardzo często w szkołach lub wśród rówieśników. Nie tylko dzieci nie wiedzą, w jaki sposób sobie z nim poradzić, wsparcia potrzebują również rodzice. Jestem przekonany o tym, że akcja Cartoon Network promuje pozytywne wartości przyjaźni i życzliwości. Cieszę się, że jako Ambasador mogę mieć realny wpływ na ich przekaz. Chciałbym, aby dzieci zobaczyły, że bycie „fair” oznacza nie tylko brak dokuczania, ale również stawanie w obronie osób słabszych – powiedział Robert Lewandowski, zawodnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium.

Akcja potrwa do połowy grudnia i będzie wsparta działaniami w mediach społecznościowych oraz ogólnopolską kampanią. Spoty z udziałem Roberta Lewandowskiego będą emitowane na antenie Cartoon Network, Boomerang, TNT i w wybranych kanałach Platformy Canal+ oraz w Internecie.

Ambasadorami poprzednich edycji akcji byli Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak, a także Jakub Błaszczykowski oraz Marcin Gortat.

Kampania społeczna „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” jest przeprowadzana pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Akcję wspierają między innymi: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Lifetube, Fundacja Orange oraz Nintu.

Logo Cartoon Network

Cartoon Network

Kanał dla dzieci wypełniony serialami animowanymi nawiązującymi do uniwersalnych motywów humoru, przyjaźni, wyobraźni, akcji oraz przygody. Ramówka kanału obejmuje seriale takie jak: "Niesamowity świat Gumballa", "Pora na przygodę", "Atomówki" oraz "Ben 10". Cartoon Network jest dostępny w 20 językach w 111 krajach.