Robert Motyka dołącza do zespołu Radia ZET. Rusza wiosenna ramówka stacji

  • Radio
  • Eurozet
Autor: mab

W poniedziałek, 4 kwietnia do Radia ZET zawita wiosna. W ramówce ogólnopolskiej stacji pojawią się nowe audycje, a za mikrofonem zasiądą nowi prowadzący.

Codziennie od poniedziałku do piątku od 5:30 budzić i pobudzać będzie nowy duet prezenterski „Dzień dobry bardzo”, czyli Marek Starybrat i Robert Motyka. Stałymi elementami porannego programu będą: „Kalendarium muzyczne” przygotowywane przez Tomasza Kasprzyka, „Piosenki z lektorem”, czyli najpopularniejsze zagraniczne przeboje z tłumaczeniami w interpretacji znanego lektora – Stanisława Olejniczaka, „Nosel wkręca”, „Gość Radia ZET” – codzienne wywiady Beaty Lubeckiej z politykami i ekspertami oraz satyryczne rapsy „SzyminEMa”, znanego również jako Szymon Majewski, z udziałem dobrze znanych postaci ze świata polityki, kultury czy sportu, będące komentarzem do bieżących wydarzeń.

Beata Lubecka
Beata Lubecka – fot. Radio ZET

O godzinie 9:00 na program „Dzień dobry bardziej” zaprosi Ewelina Pacyna. Trzy godziny później za mikrofonem zasiądzie Robert Karpowicz, który poprowadzi pasmo muzyczne „Chwytaj dzień w Radiu ZET”, czyli inaczej „Carpiu Diem”. W audycji pojawi się premierowy odcinek serii „Nosel wkręca”, a w każdy piątek między 12:00 a 13:00 Grażyna Torbicka w „Kocham cię kino” opowie o nowościach kinowych i najważniejszych wydarzeniach świata filmu.

Agnieszka Kołodziejska pojawi się w nowej dla siebie roli, prowadząc popołudniowy magazyn informacyjno-rozrywkowy „Dzieje się w Radiu ZET” (emisja w godzinach 15:00-17:00). Od 17:00 na antenie stacji będzie można posłuchać duetu Marcin Sońta i Michał Korościel w audycji „Szczyt wszystkiego w Radiu ZET”. Od godziny 20:00 Marcin Wojciechowski zaprasza na „Plus/minus lista Radia ZET”. Noc ze słuchaczami spędzać będą Hubert Radzikowski i Adrian Nowak.

Od poniedziałku do piątku „Wiadomości Radia ZET” będzie można usłyszeć co pół godziny między 5:00 a 10:00 i 14:00 a 18:00, a w pozostałych porach – co godzinę. Wiadomości sportowe – 7:00, 9:00, 19:00, 20:00, 21:00 i 22:00, kulturalne – 12:00 i 18:00, a ekonomiczne – 10:00 i 15:00.

Weekend z Radiem ZET

Wraz z nadejściem wiosny zmienia się również weekendowa ramówka Radia ZET. W soboty o godzinie 6:00 słuchaczy przywita Michał Adamski z porankiem „Dzień dobry bardzo”. Od 11:00 pasmo Mateusza Ptaszyńskiego „Czas wolny w Radiu ZET”, po którym mikrofon przejmie Michał Korościel i jego „Siła muzyki” (17:00-20:00). O 20:00 imprezowe pasmo „ZET Dance” poprowadzi Adrian Nowak.

Michał Adamski rozpocznie również niedzielne poranki. O 9:00 Andrzej Stankiewicz ze swoimi gośćmi będzie podsumowywał polityczne wydarzenia mijających dni w programie „7. dzień tygodnia w Radiu ZET”. Od 10:00 nowy program „Co na pierwsze, co na drugie” poprowadzi Jakub Olszewski. Gospodarz zaprezentuje subiektywny ranking rzeczy, miejsc i rozmaitości, czyli wszystkiego co „naj”. Pasmo „Czas wolny w Radiu ZET” prowadzić będzie Mateusz Ptaszyński. Natomiast o godzinie 17:00 Szymon Majewski zaprosi na autorskie rozmowy z gwiazdami w audycji „Nie mam pytań”, a po nich na antenie zabrzmi „Siła muzyki” Huberta Radzikowskiego.

Szymon Majewski
Szymon Majewski – fot. Radio ZET

Niedzielne wieczory zakończy sportowe podsumowanie tego, co w mijającym tygodniu działo się na stadionach i wokół nich w Polsce i na świecie. „Sportowy finał tygodnia” (22:00-23:00) przygotowują dziennikarze redakcji sportowej Radia ZET: Marcin Powideł, Mikołaj Kruk, Krzysztof Wilanowski i Mateusz Warianka.