Roch Kowalski i Amelia Panuszko dołączają do zespołu RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Od 1 lipca nowym reporterem RMF FM jest Roch Kowalski. Do zespołu rozgłośni dołącza także Amelia Panuszko, która została wydawczynią programów publicystycznych.

Roch Kowalski dołączył do warszawskiej redakcji „Faktów RMF FM” i zajmuje się przede wszystkim szeroko rozumianą tematyką polityczną, będzie m.in. przygotowywał relacje z Sejmu i Senatu.

Cieszę się, że dołącza do nas dziennikarz z tak dużym doświadczeniem radiowym. Roch od lat obserwuje i analizuje polską scenę polityczną, zna jej niuanse i szczegóły. Teraz w jasny i klarowny sposób będzie ją relacjonował słuchaczom RMF FM – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

Roch Kowalski przechodzi do RMF FM z Radia TOK FM, z którym związany był od 2013 roku jako reporter sejmowy oraz prowadzący audycje polityczne. W swojej dotychczasowej pracy dziennikarskiej relacjonował kampanie wyborcze, prace parlamentu, prowadził przedwyborcze debaty oraz tworzył podcasty związane z krajową polityką.

Nową wydawczynią programów publicystycznych (m.in. „Porannej” i „Popołudniowej Rozmowy w RMF FM”, a w wakacje – „Rozmowy w samo południe”) została od 1 lipca Amelia Panuszko. Ostatnio pracowała w firmie producenckiej DeLord jako producentka i dokumentalistka. Wcześniej była edytorką w Polsat News oraz dziennikarką Newsweeka, Wprost, Polski The Times i Rzeczpospolitej.

Ze stacją RMF FM rozstali się w ostatnich miesiącach Marcin Zaborski i Bartłomiej Eider.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.