Roch Kowalski z RMF FM do TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Roch Kowalski zmienia redakcję.

Sejmowy reporter radia RMF FM rozstał się z rozgłośnią. Oprócz niego ze stacji odeszła Katarzyna Staszko, która prezentowała „Fakty RMF FM” – wynika z informacji Presserwisu.

W sobotę, 23 grudnia Roch Kowalski potwierdził doniesienia Wirtualnych Mediów o tym, że zasili skład Telewizji Polskiej. Jak podało „WM”, nie będzie to jednak serwis „19:30”, a kanał informacyjny, który ma zastąpić TVP Info. Kowalski w serwisie X podkreślił swoją wiarę w tworzenie apolitycznej telewizji, która jest odporna na wpływy partii i spółek skarbu państwa.

Kim jest Roch Kowalski?

Roch Kowalski dołączył do redakcji RMF FM 1 lipca 2021 r. Był w warszawskiej redakcji „Faktów RMF FM” i zajmował się przede wszystkim szeroko rozumianą tematyką polityczną, m.in. przygotowywał relacje z Sejmu i Senatu. Od 2013 roku był związany z TOK FM, gdzie pełnił funkcję reportera sejmowego oraz prowadził audycje polityczne.

fot. RMF FM

„19:30” ze studia ZPR Media

W drugim wydaniu programu „19:30”, który zastąpił „Wiadomości TVP” pokazano kulisy realizacji. Nie jest on przygotowywany, jak zakładano, w studiu TVP Sport przy Woronicza 17, a w budynku należącym do zewnętrznego podmiotu – ZPR Media, właściciela m.in. Radia ESKA i  gazety Super Express.

Przestrzeń pierwotnie powstała na potrzeby programu „24 godziny online.pl” emitowanego w Nowa TV i 8TV, a także programów publicystycznych stacji ZPR Media. TVP kolejny raz korzysta z ich usług, do początku 2023 roku bowiem tworzono z niego program kanału TVP World.