Rosalie zwycięzcą plebiscytu ,,Sanki 2018″

  • Kultura
  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: redakcja

Rosalie wygrała plebiscyt „Sanki 2018″ organizowany przez „Gazetę Wyborczą”. Dziennikarze muzyczni, organizatorzy festiwali, przedstawiciele agencji koncertowych i inni żywo interesujący się nową muzyką aktywiści rodzimej branży zdecydowali, że to właśnie Rosalie Hoffman powinna zasiąść na pierwszych, historycznych Sankach.

– Czy autorka albumu „Flashback”, który przywraca wiarę w polski r’n’b, zajedzie w tym roku najdalej spośród debiutantów? – pyta redakcja muzyczna dziennika. Urodzona w Berlinie poznanianka zadebiutowała w 2015 roku singlem „This Thing Called Love”, a później pojawił się obiecujący minialbum i koncerty na popularnych festiwalach. Dopiero jednak płyta „Flashback” w pełni ujawniła potencjał wokalistki oraz jej autorską mieszankę r’n’b z elektroniką i hip-hopem.

– Słuchając „Flashback”, trudno nie myśleć o spektakularnym debiucie Sistars z początku wieku. Aż półtorej dekady musieliśmy czekać na kolejną, równie obiecującą nową twarz w tym ambitnym i trudnym gatunku, którego nad Wisłą jesteśmy raczej konsumentami niż twórcami – pisze o Rosalie Jarek Szubrycht z redakcji muzycznej „Gazety Wyborczej”. – Nie wiemy, czy Rosalie zwiastuje narodziny polskiej sceny r’n’b. Nie wiemy nawet, jak ona sama sobie poradzi, ale wierzymy, że daleko zajedzie – o to przecież w Sankach chodzi – dodaje.

Nagroda dla Rosalie zostanie wręczona w sobotę, 7 kwietnia br. podczas gali w warszawskim Grizzly Gin Barze. Bohaterkami wieczoru, oprócz zwyciężczyni, będą MIN t i Pola Rise, które zajęły drugie i trzecie miejsce w plebiscycie.

Plebiscyt „Sanki 2018″ to hołd dla Roberta Sankowskiego, zmarłego w sierpniu 2017 r. wieloletniego dziennikarza redakcji muzycznej „Gazety Wyborczej”. Jego marzeniem było zorganizowanie polskiego odpowiednika prestiżowego plebiscytu „BBC Sound Of”, w którym ponad 150 ekspertów z brytyjskiej branży muzycznej wybiera najciekawszych debiutantów na tamtejszym rynku.

Cała rozmowa Jarosława Szubrychta z laureatką pierwszej edycji plebiscytu ,,Sanki 2018″ do przeczytania na Wyborcza.pl.

Płyta Rosalie „Flashback” ukazała się 19 stycznia br. nakładem Alkopoligamii, dystrybutorem jest Agora.