Tajemnica miasteczka

Rosyjski serial „Tajemnice miasteczka” jesienią w TVP1

mbog

W sobotę, 18 września telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję serialu „Tajemnice miasteczka”. Ta rosyjska produkcja opowiada historię młodej nauczycielki.

Jest rok 1878. Do Bogorodska przyjeżdża nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa. Dziewczyna chce odnaleźć narzeczonego, który zniknął dzień przed ślubem, nie zostawiając żadnego listu. Niedoszły małżonek, Paweł Bestużew to młody szlachcic pochodzący z Bogorodska. W mieście nadal mieszka jego matka oraz ukochana ciotka Larisy, Lizaweta Prokofiewna. Młoda kobieta zatrzymuje się u niej.

Larisa postanawia znaleźć pracę w lokalnym gimnazjum. Ciotka, pragnąc szybko wyswatać bratanicę, zaprasza dwóch kandydatów – sztabskapitana Kowrygina oraz majętnego sąsiada, Lewickiego. Na prośbę Lizawety, Larysa odwiedza Kowrygina w hotelu, gdzie zastaje jego zwłoki i policję. Szybko okazuje się, że na pozór spokojne miasteczko skrywa wiele tajemnic.

W rolę Larisy wciela się Olga Lerman – rosyjska aktorka, znana z produkcji takich jak „Krasavchik”, „Odinok po kontraktu” oraz „Kałasznikow”.

Serial „Tajemnice miasteczka” będzie emitowany w soboty i niedziele o godzinie 15:55 w TVP1.