„Rozmowa z Franciszkiem: cnoty i wady” w Player.pl

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

22 kwietnia w Playerze zadebiutował nowy film discovery+ Originals – „Rozmowa z Franciszkiem: cnoty i wady”. To zapis rozważań Ojca Świętego o wyzwaniach moralnych XXI wieku oraz naukach kościoła.

W intymnej i szczerej rozmowie z Marcco Pozza, kapelanem więzienia w Padwie, papież Franciszek podejmuje rozważania na temat moralności i postępowania ludzi. Zdaniem następcy świętego Piotra, żaden człowiek nie jest bowiem zbiorem samych cnót lub samych wad, a życie to akceptacja tego faktu w sobie i innych. Papież odpowiada również na pytania: jakie wyzwania stoją przed ludzkością w XXI wieku i w jaki sposób kluczowe filary doktryny katolickiej są wcielane w życie przez zwykłych śmiertelników.

„Rozmowa z Franciszkiem: cnoty i wady” dostępna jest w Polsce wyłącznie na platformie Player.pl.

Dokument „Francesco” w Playerze i TVN24 GO

28 marca w serwisie TVN24 GO, a tydzień później w Playerze zadebiutował film dokumentalny „Francesco”. Produkcja pozwala z bliska przyjrzeć się posłudze papieża Franciszka, który do trudnych i złożonych problemów podchodzi z pokorą, mądrością i otwartym sercem. W filmie poruszane są takie zagadnienia jak: zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, wykorzystywanie seksualne i tematy LGBTQ czy pandemia.

Film dokumentalny jest formatem discovery+ Originals. Reżyserem i głównym producentem jest Evgeny Afineevsky.

Dokument „Francesco” można obejrzeć w Player.pl i TVN24 GO.