RTVS przywróci „Trójkę” na nowej koncesji

  • Telewizja
Autor: rafs

Słowacki nadawca publiczny RTVS zdecydował się na przywrócenie emisji kanału Trojka, który zawiesił emisję w poniedziałek, 28 lutego. Wznowienie nadawania zapowiedziano na piątek, 10 czerwca.

RTVS przestało nadawać program w ramach trzeciego kanału mediów publicznych z powodu rozpoczęcia emisji kanału RTVS24. Nadaje on na częstotliwościach Trojki. Program rozpoczął emisję w poniedziałek, 28 lutego z powodu inwazji Rosji na Ukrainę. Był również jednym z ruchów po tym, jak RTVS niedostatecznie informowało widzów w czwartkowy poranek 24 lutego po wybuchu konfliktu u wschodnich sąsiadów.

Według informacji portalu Parabola.cz, RTVS podjęło decyzję o podtrzymaniu emisji kanału informacyjnego RTVS24 i nadaniu nowej koncesji Trojce. Ma ona wznowić emisję w piątek, 10 czerwca. Tym samym publiczny nadawca na Słowacji będzie miał pięć kanałów telewizyjnych (Jednotka, Dvojka, Trojka, RTVS Sport, RTVS 24).

Czym jest Trojka?

Trojka jest kanałem, który nadawał programy z archiwum słowackich mediów publicznych. Archiwa obejmują lata drugiej połowy XX wieku i początku XX wieku. Oprócz starszych programów stacja emitowała programy informacyjne, dokumenty, filmy, publicystykę. Kanał ma swój odpowiednik w Czechach – CT3. Zarówno czeska, jak i słowacka wersja nadaje 18 godzin na dobę – od 6:00 do 24:00.