Australian Open

Rusza Australian Open. Transmisje w Eurosporcie i Eurosport Playerze

mbog

Startuje pierwszy w sezonie turniej Wielkiego Szlema – Australian Open. Eurosport jako jedyna stacja w Polsce pokaże na żywo wszystkie najważniejsze spotkania turnieju rozgrywanego od 8 do 21 lutego.

W Melbourne pojawi się trójka polskich singlistów: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak i Iga Świątek. Nadawca zapowiada, że wszystkie mecze z udziałem Polaków będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1 lub Eurosport 2. Cały turniej dostępny będzie na żywo i na żądanie w Eurosport Playerze.

Spotkania komentować będą między innymi Karol Stopa, Witold Domański, Joanna Sakowicz-Kostecka, Dawid Olejniczak, Michał Przysiężny, Tomasz Wiktorowski, Marek Furjan, Maciej Synówka i Lech Sidora. Do zespołu komentatorskiego na Australian Open dołączą Dawid Celt oraz Gabriela Załoga, sędzia międzynarodowa, która sędziowała między innymi ćwierćfinały Roland-Garros i US Open oraz igrzysk olimpijskich.

Na antenach Eurosportu nie zabraknie również międzynarodowych ekspertów. Podczas Australian Open kibice będą mogli usłyszeć analizy Barbary Schett i Matsa Wilandera w programie „Gem, Schett & Mats”. Ponownie wykorzystana zostanie w nim technologia Cube umożliwiająca teleportację zawodniczek i zawodników. W wirtualnym studiu widzowie zobaczą także Justine Henin, Borisa Beckera, Aleksa Corretję i Robertę Vinci. W decydujących momentach turnieju do zespołu Eurosportu dołączy Tim Henman. Nowością w ofercie stacji będzie program prowadzony przez Mischę Zvereva, starszego brata finalisty ostatniego US Open. Niemiec odkryje przed widzami tajniki Melbourne.

Seria dokumentalna „Trailblazers”

W poniedziałek, w dniu otwarcia Australian Open, na antenie Eurosportu premierę będzie miała seria dokumentalna pod tytułem „Trailblazers”, opowiadająca o ikonach światowego sportu. W pierwszym odcinku widzowie poznają drogę Sereny Williams do zostania jedną z najwybitniejszych tenisistek w historii.