Rusza ESKA2. Stacja zastąpi Radio SuperNova

  • ZPR Media
Autor: mab

10 stycznia nadawanie rozpocząć ma nowa rozgłośnia radiowa – ESKA2. Stacja będzie dostępna na częstotliwościach aktualnie wykorzystywanych przez Radio SuperNova.

Nadawca informuje o starcie ESKA2 poprzez specjalne grafiki publikowane w mediach społecznościowych. Na pierwszej z nich można zobaczyć test ciążowy z dwiema kreskami (test pozytywny) i opisem „mamy termin na I0.0I.2024”. Na kolejnych zdjęciach są obecni prezenterzy radiowi oczekujący na narodziny „dziewczynki”. W kampanii reklamowej biorą udział m.in. Artur Jarząbek, Katarzyna Grodzka, Mateusz Kwiatkowski, Dawid Wajda, Paweł Bogaj i Kuba Klym.

Jak potwierdził Presserwis, 10 stycznia ESKA2 zastąpi Radio SuperNova. Właściciel uzyskał w grudniu 2023 roku zgodę od KRRiT na zmianę nazwy. Nowa stacja nadal będzie emitować polskie piosenki. Logo ESKA2 ma być utrzymane w biało-czerwonych barwach. Rozgłośni radiowej będzie można słuchać m.in. w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, i Szczecinie, a także w internecie.

SuperNova straciła słuchaczy Radia WAWA

5 maja 2021 Radio WAWA zostało zastąpione przez Radio SuperNova. Format stacji został nieznacznie zmieniony, na antenie rozgłośni pojawiło się więcej serwisów informacyjnych i publicystyki.

Zmiana nie przypadła jednak do gustu słuchaczom. W okresie wrzesień-listopad 2020 roku Radio WAWA miało udziały na poziomie 1,8%. Rok później, Radio SuperNova słuchało zaledwie 0,6% osób (spadek o 1,2 punktu procentowego). Za okres wrzesień-listopad 2023 udział w czasie słuchania wynosi 1%.*

*Badanie Radio Track realizowane przez Kantar Polska na zlecenie Komitetu Badań Radiowych.