JedziemyWPolskę

Rusza kolejna edycja wakacyjnej akcji Wirtualnej Polski – „JedziemyWPolskę”

mbog

Czwarta edycja cyklu „JedziemyWPolskę” startuje 13 lipca i potrwa do końca wakacji. W tym roku reporterzy WP odwiedzą popularne wakacyjne miejscowości zlokalizowane m.in. wzdłuż Wybrzeża i w Bieszczadach.

W cyklu „JedziemyWPolskę” zespół WP potowarzyszy Polakom w ich wypoczynku i pokaże sposoby spędzania urlopu w różnych miejscach. Głównym celem jest Wybrzeże – szczególnie popularny letni kierunek. W serii materiałów poruszone zostaną tematy takie jak wpływ pandemii COVID-19 na turystykę, nowe trendy w sposobach wypoczynku.

Chcemy być jak najbliżej Polaków i nie tylko pokazywać różne oblicza ich wakacyjnego odpoczynku, ale też stać się częścią tego, czego doświadczają. Dlatego nie relacjonujemy tych wakacji „zza biurka”, tylko jedziemy w kilkanaście różnych miejsc, by sprawdzić i przekonać się, jak to wygląda. Pokażemy zarówno beztroski wypoczynek w kurortach nad Bałtykiem, jak i np. wakacje osób, które ten czas muszą przeznaczyć na rekonwalescencję po pandemii czy pracę zarobkową – bo to jedyny moment, kiedy mogą „odkuć się” po ostatnim roku – mówi Aneta Bańkowska, wydawczyni strony głównej WP i koordynatorka akcji.

W ramach cyklu materiały przygotuje kilkunastoosobowy zespół operatorów, fotografów oraz reporterów, m.in. Natalia Kurpiewska, Klaudiusz Michalec, Monika Sikorska, Tomasz Molga, Mateusz Madejski, Sebastian Łupak, Katarzyna Pawlicka, Patrycja Ceglińska-Włodarczyk, Anna Śmigulec, Kuba Jankowski. Reporterzy są dziennikarzami m.in. zespołu Wiadomości, Turystyki, Kultury, Magazynu WP czy money.pl.

Zeszłoroczna edycja „JedziemyWPolskę” przygotowana była z perspektywy turystycznego kampera, który na potrzeby akcji zamienił się w mobilny newsroom. Natomiast w 2019 roku wyruszyli w trasę różnymi środkami lokomocji – autobusami, pociągami i autostopem.