Lato z radiem 2021

Rusza „Lato z radiem”. Koncerty polskich gwiazd w piątki

mbog

W poniedziałek, 21 czerwca startuje 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 – „Lata z radiem”. Codzienne od poniedziałku do soboty na antenie Jedynki dziennikarze stacji prezentować będą niezwykłe miejsca w Polsce. W piątkowe wieczory odbędą się koncerty największych polskich gwiazd.

Pierwsze „Lato z radiem” ruszyło 1 lipca 1971 roku i w niczym nie przypominało późniejszych wydań audycji. Pierwotnie był to krótki magazyn informacyjny, a od 1973 roku rozpoczęto nadawanie programu na żywo. Z każdym kolejnym rokiem akcja stawała się coraz popularniejsza.

W tym roku „Lato z radiem” obchodzi 50. urodziny. Program 1 Polskiego Radia przygotował z tej okazji szereg atrakcji, które pozwolą wspólnie ze słuchaczami świętować tak wyjątkowy jubileusz. Już 21 czerwca o godzinie 9:00 na antenie zabrzmią pierwsze dźwięki audycji. Reporterzy odwiedzą najpiękniejsze miejsca na mapie Polski – od morza do Tatr.

Nie zabraknie także koncertów. Premiery będą miały miejsce w każdy piątek o godzinie 20:00, zarówno w wersji audio na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, kanale YouTube oraz na stronie internetowej Polskiego Radia.

Trasy koncertowe Lata z radiem to od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Tym razem zabieramy słuchaczy w miejsca, których niezwykły krajobraz podkreśli wyjątkową muzykę graną w plenerze. Wśród naszych gości znalazła się plejada wspaniałych gwiazd, które przez wiele lat wraz z Jedynką koncertowały w rozmaitych miejscach w Polsce. Będą zatem i wspomnienia i nowe przeboje. Będzie święto polskiej piosenki, ale i zagraniczny akcent w tegorocznych muzycznych podróżach – mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

50. urodziny „Lata z radiem” to również moment na podsumowanie 5 dekad muzyki zarówno na scenie polskiej, jak i światowej. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe. Pierwsze z nich to pudełko 5 płyt CD z 93 piosenkami. Drugie wydanie to płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, którą otwiera „Polka dziadek” w wersji tradycyjnej. Znalazło się na niej 10 polskich piosenek takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz i Irena Santor oraz zespołów Vox, Papa Dance, Piersi, Happy End i Wały Jagiellońskie.