Rusza nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Kobieta. Co w ofercie?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

8 marca nadawanie rozpocznie stacja TVP Kobieta. Kanał lifestylowy Telewizji Polskiej będzie emitować programy dotyczące urody, zdrowia, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także filmy dokumentalne i reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych.

Z samego rana na antenie stacji pojawiać się będzie program „Trenuj z TVP Kobieta”. W codziennym paśmie trenerki, w tym m.in. Ida Nowakowska, dostarczać będą pozytywnej energii i zachęcać do zadbania o formę. W ofercie znajdzie się także program kulinarny Agnieszki Mielczarek. Dietetyczka opowie, jak jeść zdrowo i smacznie. Natomiast praktycznych porad jak podróżować z małym dzieckiem, w dodatku tanio i wygodnie, dostarczy widzom Monika Witkowska w ramach programu „Podróże Małej i Dużej”. Twarzą stacji będzie również Joanna Lewandowska – mistrzyni florystyki i członkini Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego. W „Kwiatach na warsztat” opowie o tym, że rośliny są wyjątkowo piękne, jeśli tylko odpowiednio się nimi zajmiemy.

Wzruszeń dostarczy widzom Marta Manowska. Prezenterka w programie „Kobiety w drodze” porozmawia o bagażu życiowych doświadczeń m.in. z Ewą Błaszczyk czy Walentyną Kozioł. Natomiast z osobami, które mają odwagę realizować swoje marzenia, dyskutować będzie Miłka Raulin – najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi. Ponadto Agata Konarska w „Kobietach w biznesie” opowie, z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy przy jednoczesnej trosce o życie rodzinne jest spełnieniem marzeń, a Klaudia Carlos spotka się z ekspertami i porozmawia o wszystkim, co najważniejsze dla współczesnych kobiet.

Dodatkowo w ofercie znajdą się filmy dokumentalne (m.in. „600 gramów szczęścia”), seriale („Velvet”, „Kozacka miłość”) i filmy („La La Land”, „Dirty Dancing”). Stacja pokazywać będzie również poranny program „Pytanie na śniadanie”, tuż po zakończeniu emisji w TVP2, o godzinie 11:30.

TVP Kobieta to wyjątkowy kanał wyspecjalizowany: mądry, misyjny, pełen pasji i inspiracji. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet. Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Chciałabym, żeby kobiety w Polsce za pół roku, rok, mogły powiedzieć o TVP Kobieta: to jest moje miejsce, to bliska mi stacja, tu odpoczywam, tu się relaksuję, tu też uczę się i znajduję inspirację do nowych aktywności. Jestem przekonana, że będziemy numerem jeden wśród stacji lifestylowych w Polsce – mówi Iwona Bocian-Zaciewska, Dyrektor TVP Kobieta.

TVP Kobieta w naziemnej telewizji cyfrowej

Program TVP Kobieta będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) na multipleksie ósmym (MUX 8), zastępując tym samym program TVP Rozrywka, a także w ramach emisji testowej nowego standardu nadawania DVB-T2 HEVC, prowadzonej obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. Jak informuje Telewizja Polska, w drugiej połowie roku zasięg testowego multipleksu będzie obejmował swoim zasięgiem niemal cały kraj.

Nowa stacja telewizyjna będzie również stopniowo wprowadzany do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Już od 8 marca kanał będzie dostępny w sieci UPC na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box oraz na pozycji 165 na dekoderze Mediabox, a także w sieci Toya na pozycji 97.