Ruszają konsultacje społeczne KRRiT w sprawie zmian na liście ważnych wydarzeń

  • Telewizja
Autor: rafs

KRRiT rozpoczyna część społecznych konsultacji w sprawie zmiany listy transmisji ważnych wydarzeń.

22 czerwca rozpoczęły się uzgodnienia dotyczące nowelizacji rozporządzenia. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w informacji dotyczącej rozpoczęcia społecznych konsultacji opublikowała projekt zmian w rozporządzeniu. Według KRRiT do niego miano by dodać (zmiany przedstawiono pogrubioną czcionką):

  • mecze reprezentacji Polski w siatkarskiej Lidze Narodów poza granicami Polski (obecnie są to mecze turniejów rozgrywanych tylko w naszym kraju)
  • półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w koszykówce mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne
  • Mistrzostwa Świata i Europy w Lekkoatletyce
  • mecze z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski w ramach turniejów tenisowych: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open
  • mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Konferencji Europy UEFA

Z listy KRRiT chce skreślić Puchar Świata w biegach narciarskich, o co apelowało środowisko fanów sportu od wielu lat. Od zakończenia kariery w Pucharze Świata przez Justynę Kowalczyk, Polki nie osiągają takich sukcesów jak ona, a oglądalność transmisji znacząco spadła. Zastanawiającą wydaje się kwestia meczów Polek i Polaków w ramach tenisowych turniejów wielkoszlemowych. Prawdopodobnie byłyby to wszystkie mecze, co wiązałoby się z licznymi zmianami w ramówkach telewizyjnych (prawa do większości turniejów posiada TVN Warner Bros. Discovery).

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych KRRiT?

Aby wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany rozporządzenia w sprawie listy ważnych wydarzeń, należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem. KRRiT zachęca także do wysyłania ich pocztą tradycyjną na adres: Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, z dopiskiem „Konsultacje-ważne wydarzenia”. Termin zgłaszania uwag mija 27 października. KRRiT ma opublikować raport nie później niż 60 dni od zakończenia konsultacji.