Ruszają nowe kanały TVC Super i Szlagier TV. Gdzie oglądać?

  • Telewizja
Autor: rafs

MWE Networks rusza z dwoma nowymi kanałami. Będą one ogólnodostępne.

Stacjami, które dołączają do portfolio stacji MWE są TVC Super i Szlagier TV. Wystartują one w poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 6:00. Dzięki powiększeniu oferty kanałów, MWE Networks będzie miało ich już siedemnaście.

Według opisu nadawcy, TVC Super to:

kanał rozrywkowo-serialowo-filmowy, który zapewnia esencję super emocji, oferujący ekskluzywne, eksperymentalne premiery rozrywkowe i filmowe jak również zapierające dech w piersiach seriale, takie jak „Gdzie jesteś, synku?”, „Donieck. Na linii frontu”.  TVC Super będzie domem dla wyselekcjonowanych programów, w tym „Kabarety Plus”, „Niezwykłe wynalazki”, serie o zjawiskach paranormalnych, serie dokumentalne 18+, dokumenty o celebrytach i szokujących politykach, oraz seriale kryminalne. Nasza polska produkcja 77TV będzie miała swoją super wersję na TVC Super: „77TV – super przypadki z życia”.

fot. MWE Networks

Natomiast według informacji nadawcy, Szlagier TV to kanał:

uruchomiony zostanie z misją prezentowania najlepszej muzyki tradycyjnej i biesiadnej, oferując unikalną alternatywę dla disco polo i innych gatunków muzycznych. Pod kierownictwem Anny Zawiślińskiej, stacja ta będzie emitować przez 24 godziny na dobę, skupiając się na muzyce śląskiej, folkowej, romskiej i góralskiej. Zaprojektowany, aby zaspokoić rosnące zainteresowanie autentycznymi treściami kulturowymi, Szlagier TV stawia sobie za cel łączenie pokoleń poprzez wspólne śpiewanie i cieszenie się muzyką.  Naszą ambicją jest umocnienie pozycji MWE Networks na rynku poprzez promowanie regionalnych tożsamości kulturowych. Szlagier TV jest skierowany do widzów powyżej 35 roku życia, preferujących darmowe źródła rozrywki, co stanowi świeże i innowacyjne uzupełnienie na polskim rynku telewizyjnym.

fot. MWE Networks

Gdzie oglądać TVC Super i Szlagier TV?

Kanały TVC Super i Szlagier TV mają być dostępne w ofercie Platformy Canal+, w formie niekodowanej na satelicie Hot Bird oraz za darmo w naziemnych multipleksach lokalnych należących do Michała Winnickiego – L1, L3 i L4. W nich już dostępne są takie kanały jak TVC, Filmax, Power TV czy XtremeTV.

Golf Channel Polska zmienia się w Golf Zone

Wśród kanałów MWE Networks jest także Golf Channel Polska. W środę, 3 kwietnia nadawca uzyskał zgodę od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę nazwy kanału na Golf Zone.

Stacja została przejęta w czerwcu 2023 roku przez Michała Winnickiego. Od momentu przejęcia stacji przez MWE Networks, Golf Channel Polska utracił większość praw do transmisji golfa (przejęły je Eurosport i Polsat), a na początku 2024 roku kanał pozyskał transmisje z rozgrywek LIV Golf.

fot. Golf Channel Polska/Polsat Box Go