Ruszył kanał Xtreme TV. Stacja w ofercie Biura Reklamy TVP

  • Telewizja
Autor: mab

Telewizja Super TV rozpoczęła retransmisję sygnału nowego kanału MWE Networks o nazwie Xtreme TV. Stacja od 1 marca będzie emitować reklamy, które będą sprzedawane przez Biuro Reklamy TVP.

Z informacji BR TVP wynika, że w ofercie Xtreme TV znajdą się programy outdoorowe i survivalowe. Stacja prezentować będzie również magazyny wędkarskie, a także specjalistyczne audycje motoryzacyjne. Aktualnie stacja emituje również inne programy, między innymi kulinarne „Dzika kuchnia” i „Kuchnia na dziko”.

Kanał jest retransmitowany na antenie Super TV. Stacja ta od 1 lutego nie emituje pasm telesprzedażowych Mango. Przez pierwsze dni miesiąca widzowie mogli oglądać Outdoor TV, którego właścicielem jest Vectra – kanał o specjalizacji zbliżonej do Xtreme TV.

Xtreme TV
fot. Xtreme TV

Michał Winnicki poprzez różne spółki jest właścicielem kilkunastu stacji w Polsce. W telewizji naziemnej, w MUX 1 jest dostępna telewizja Antena HD. W portfolio są również kanały muzyczne Nuta TV, Power TV i Gold TV (partnerstwo techniczne), a także Top Kids JR (Junior Music). Michał Winnicki uzyskał też licencje na nadawanie kanału dla dzieci Top Kids oraz z dokumentami – Adventure. W lutym 2019 roku ruszył telewizji nadający w natywnej rozdzielczości 4K – Ultra TV. Ponadto w portfolio MWE Networks są stacje Home TV i TVC.