Startuje nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej – Silver TV (wkrótce Antena HD). Co w ofercie?

  • Telewizja
Autor: mbog

W naziemnej telewizji cyfrowej, w MUX 1 nadawanie rozpoczęła stacja Silver TV. W ramach emisji testowej można oglądać retransmisję kanału Power TV HD – telewizję z portfolio Michał Winnicki Entertainment.

Nowy kanał w MUX 1 będzie miał charakter wyspecjalizowany. Ramówka stacji według zapewnień nadawcy będzie kierowana do osób powyżej 50. roku życia. W ofercie znajdą się filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, edukacyjne i religijne, a także muzyka rozrywkowa i poważna. Nadawca planuje też emitować szeroko pojęte audycje informacyjne i edukacyjne, szczególnie w dziedzinie aktywizacji i zdrowego trybu życia. Wśród pierwszych ogłoszonych pozycji programowych znajdują się pozycje, takie jak „Moda na sukces”, „Bonanza” i „Kabaretowy szał”.

Inspiracją do stworzenia Silver TV była książka „Marketing generacji Silver”, a także moje własne obserwacje, gdyż jestem synem emerytów. Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny – argumentował w styczniu w rozmowie z nami Michał Winnicki, właściciel kanału.

Jak informuje portal Satkurier.pl, stacja oficjalnie wystartuje 1 maja. Ponadto zostanie zmieniona nazwa z Silver TV na Antena HD. Za sprzedaż czasu reklamowego odpowiedzialne jest Biuro Reklamy TVP.

Michał Winnicki uzyskał koncesję na nadawanie naziemne 25 marca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała się udzielić koncesji kanałowi Silver TV (wkrótce Antena HD) po przeanalizowaniu wniosków ośmiu podmiotów (spółka Gaming Tech Esports Media wycofała wniosek o koncesję dla kanału CD Action TV).

Antena HD – jak odbierać?

Telewizja nadaje już w naziemnej telewizji cyfrowej. Stacja znalazła się w ofercie ogólnopolskiego multipleksu – MUX 1. Na tej samej częstotliwości nadawane są również inne kanały: TTV, Polo TV, TV Trwam, TVP ABC, Stopklatka, Fokus TV i Eska TV.

Jak odbierać MUX1?

Szczegółowe informacje na temat parametrów emisji MUX 1 można znaleźć na stronie internetowej operatora technicznego multipleksu – firmy Emitel.

Właścicielem Antena HD jest Michał Winnicki.

Koncesję na nadawanie Silver TV (wkrótce Antena HD) uzyskał Michał Winnicki. W portfolio kanałów powiązanych z tym polskim przedsiębiorcą znajdują się między innymi telewizje muzyczne Nuta TV, Power TV i Gold TV (partnerstwo techniczne), z programami dla dzieci: Top Kids i Junior Music, czy też z dokumentami – Adventure TV. W lutym 2019 roku ruszył kanał nadający w natywnej rozdzielczości 4K – Ultra TV. Michał Winnicki jest także właścicielem telezakupowej stacji Super TV i kanału tematycznego Filmax – w jego ofercie znajdują się starsze produkcje filmowe, występy kabaretowe oraz pasmo teleshopping. Ponadto spółki związane z przedsiębiorczą posiadają rezerwację częstotliwości wybranych multipleksów lokalnych, m.in. MUX L3, MUX L4 i MUX L7, a także testowego multipleksu w Szczecinie.

Antena HD zamiast ATM Rozrywka TV

W październiku 2020 roku ATM Grupa poinformowała o problemach z udzieleniem koncesji na kolejny okres kanałowi ATM Rozrywka TV. Spółka twierdzi, że 14 stycznia 2020 roku skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji (wniosek należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem koncesji). Według Rady przesyłka od nadawcy nie zawierała tego dokumentu, ale pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT.

Spółka ATM Grupa ponownie złożyła wniosek o przedłużenie koncesji wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu. 30 października Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła wszczęcia postępowania. Pod koniec grudnia organ odmówił właścicielowi ATM Rozrywka TV „odtworzenia zaginionych w części akt sprawy i przeprowadzenia dowodów”. 22 stycznia br. KRRiT nie zgodziła się na ponownie rozpatrzenie tej sprawy. 24 lutego kanał zakończył nadawanie.